Jeden mladý mnich se rozhodl, že odejde do horského kláštera a podstoupí těžkou zkoušku mlčenlivosti, která mu dovoluje říci jen dvě slova za deset let. Po prvních deseti letech jde za otcem představeným. Vejde do kanceláře, otec přikývne a on povídá:
„Mizerné jídlo!“
Otec znovu kývne a ukáže rukou ven. Mnich tedy odejde.
Uplyne dalších deset let a audience se opakuje. Mnich tentokrát říká:
„Tvrdá postel!“
Konečně po třiceti letech mnich předstoupí před otce se zamračenou tváří a říká:
„Odcházím odsud!“
A otec se jen tak mírně usměje a povídá:
„Ani se nedivím. Co jste tady, pořád si jen stěžujete.“

Zajímavé filmy na TV NOE

Na Zelený čtvrtek ve 20.25 TV NOE vysílala dokument o španělském knězi "Poslední vrchol". Pokud  litujete, že jste ho nestihli, opakovat ho budou v na Boží hod velikonoční v neděli v 15.05 h.Výhodou je český dabing, při promítání v kině jsme museli stíhat číst titulky.

Pablo Domínguez Prieto, španělský kněz překypující radostí s velkou zálibou v horolezectví, věděl, že zemře mladý a přál si, aby to bylo v horách. Odevzdal svůj život Bohu a Bůh přijal jeho nabídku. Ve 42 letech umírá při sestupu hory Moncayo. Pablo byl znám a milován velkým počtem osob, které o tom svědčí po jeho smrti.

V neděli 5.4.2015 ve 20 hodin bude NOE vysílat autobiografii "Kdo chce být milován?"

Antoine má dobře zavedenou advokátní praxi, je ženatý, má dceru a syna. Antoine má všechny předpoklady pro to, aby byl šťastný. Ale je tomu skutečně tak? Antoine dostává nečekané pozvání na katechezi pro dospělé. Jde tam, ovšem spíš ze slušnosti vůči učiteli svého syna, který ho na setkání pozval, než že by cítil potřebu začít duchovně žít...

Film, natočený podle autobiografické knihy Thierryho Bizota, známého francouzského televizního producenta, vypráví o znovuobjevení křesťanské víry, které nastane, když to nejméně čeká - uprostřed krize středního věku.

Kdo máte tu možnost, podpořte finančně TV NOE, aby mohla vysílat více takových dokumentů a filmů!

Věř lidem a oni budou věřit tobě, přistupuj k nim, jako by byli velcí, a oni vyrostou.
Ralph Waldo Emerson