Opři žebřík o nebe

plakát

Chtěli bychom Vás upozornit na možnost zhlédnutí dokumentárního filmu o slovenském faráři Marianu Kuffovi "OPŘI ŽEBŘÍK O NEBE" dne 22.4.2015 v 17.30 a v 20.00 v kině Lanškroun.

Po dobu pěti let vznikal na Slovensku tento časosběrný dokument,  aby citlivě zachytil osobnost velmi neobyčejného kněze. Marián Kuffa je farářem v malé vesnici Žakovce pod Tatrami na Slovensku. Na faře se stará o bezdomovce, bývalé vězně, děvčata a kluky z dětských domovů, tělesně postižené a týrané matky s dětmi. Okolo 250 lidí. Někdo zemře, někdo se narodí, někdo odejde….

Příběhy bezdomovců, alkoholiků, feťáků a dalších ztracených existencí slouží ve filmu kromě své vlastní síly a zajímavosti také jako zrcadlo k počínání, životu, víře a náboženské a osobní filosofii faráře. Film o síle víry a hodnotě oběti, o tom, jak moc se člověk dokáže vydat za druhé, jak moc tím ztrácí, ale i jak mnoho tím získává.

Před činností pana Kuffy jenom smekám. Obdivuji, s jakým lidským přístupem a zároveň přísností vede ty, kteří se ocitli na scestí. Je opravdu podivuhodné, jak neustále dokáže těmto lidem vlévat naději a ukazovat cestu dopředu. Samotný film Jany Ševčíkové mě nadchnul a po jeho zhlédnutí jsem si řekl, kdyby takových lidí, jako je Marián Kuffa bylo více. A to je to nejlepší svědectví o tom, že evangelium je perspektivou pro lidský život. A díky Bohu za to, že takovýto člověk existuje.

"Film jasně ukazuje Pátera Kuffu, jak se stará o alkoholiky, bezdomovce a tak podobně a má na tyto lidi různé nároky, nikdy však nad nimi neláme hůl." Václav Malý, Doteky víry, Český rozhlas

Víra je síla nepřímo konající zázraky. Vírou mohu v každém okamžiku učinit zázrak pro sebe - a často i pro druhé, pokud mají ve mne víru… Pravá víra je zaměřena jen k věcem jiného světa. Víra je počitek procitání a působení a cítění v jiném světě.
Novalis