Hádají se křesťan, ateista a žid o to, co je nejrychlejší. Křesťan říká, že je to myšlenka. Ateista říka, že je nejrychlejší světlo, a žid tvrdí, že je to průjem. Věřící s nevěřícím se ptají: „Proč průjem?“
Žid říká: „Než jsem stačil pomyslit, než jsem rosvítil... a zbytek si domyslete.“

Další mladý strom poblíž kostela

nový bukPo lípě před kostelem sv. Václava na náměstí A. Jiráska onemocněl a musel být nahrazen  další vzrostlý strom. Tentokrát to byl buk u vchodu do zámku. Pokácen byl už loni v létě, nový buk byl vysazen letos v dubnu.

Na zkrášlení náměstí, na kterém stojí kostel i fara, ho věnoval děkan Zbigniew Czendlik.

Lípa i buk snad budou těšit několik příštích generací...

V popředí buk, u kostela lípa

nové stromy poblíž kostela

Nesmíš patřit k těm, kteří žádají znamení. Tvůj život musí být znamením, že Bůh je živý.
Joseph Leppich