Farní zájezd do Rokole

zájezdV sobotu 6. června 2015 se uskutečnil farní zájezd do poutního místa Rokole u Nového Města nad Metují, Slavoňova a do zámku v Novém Městě nad Metují.

Nejprve jsme se zastavili v Rokoli. Je to poutní mariánské místo, kde nyní v novém provinčním domě žije asi 20 sester. Zažili jsme hezké přivítání, dozvěděli jsme se hodně zajímavého a sestra Alžběta nás provedla celým areálem. Je zde například postavena nová kaplička, kopie původní kapličky v Schönstattu v Německu. Počasí bylo velmi pěkné a tady byl příjemný chládek.

Pak jsme zastavili ve Slavoňově, kde stojí starý roubený kostelík. Krásný není jen navenek, ale za povšimnutí stojí nástěnné malby, dřevěný kazetový strop, přibližně ze 16. století. Vůně dřevěného kostelíka vyzdobeného květinami nás okouzlila.

Odpoledne pak někteří poutníci navštívili zámek v Novém Městě nad Metují, druzí si sedli na zahrádku u restaurace a počkali na nás při zmrzlině.

Domů jsme si přivezli krásné zážitky a také několik fotografií. Tyto jsou od Klárky Vytiskové:

zájezd

vylet0752

vylet111012

zájezd

vylet0219

Láska ukazuje člověku cíl jeho života. Rozum ukazuje prostředky, jak jej uskutečnit.
Tomáš Garrigue Masaryk