Vysoce vážený pane prezidente,

Obracím se na Vás s prosbou o zproštění povinné vojenské služby vzhledem k obtížné rodinné situaci, ve které se nalézám:
Mám 24 let a oženil jsem se s vdovou ve věku 44 let. Má manželka má dceru ve věku 25 let; shodou okolností se stalo, že s touto dcerou mé manželky se oženil můj otec, čímž se stal mým zetěm, neboť si vzal mou dceru. V této souvislosti je má dcera zároveň i mou macechou.
Mé manželce a mně se v lednu narodil syn; toto dítě je bratrem manželky mého otce, tedy jeho švagrem. Zároveň, jakožto bratr mé macechy, je i mým strýcem, to znamená, že můj syn je mým strýcem.
Manželka mého otce, tedy má dcera, porodila na Velikonoce chlapce, který je zároveň mým bratrem, neboť je synem mého otce, a zároveň i vnukem, protože je synem dcery mé manželky.
Jsem tudíž bratrem svého vnuka, a vzhledem k tomu, že jsem manželem tchyně otce tohoto dítěte, jsem tedy v postavení otce svého otce a zároveň i bratrem jeho syna. Jsem tedy sám sobě dědečkem.
Z těchto důvodů Vás, vážený pane prezidente, prosím o zproštění vojenské služby, neboť, jak známo, zákon nedovoluje povolávat do armády zároveň dědečka, otce i syna z jedné rodiny.

Věřím, pane prezidente, že projevíte pochopení pro mou situaci.

Farní zájezd do Rokole

zájezdV sobotu 6. června 2015 se uskutečnil farní zájezd do poutního místa Rokole u Nového Města nad Metují, Slavoňova a do zámku v Novém Městě nad Metují.

Nejprve jsme se zastavili v Rokoli. Je to poutní mariánské místo, kde nyní v novém provinčním domě žije asi 20 sester. Zažili jsme hezké přivítání, dozvěděli jsme se hodně zajímavého a sestra Alžběta nás provedla celým areálem. Je zde například postavena nová kaplička, kopie původní kapličky v Schönstattu v Německu. Počasí bylo velmi pěkné a tady byl příjemný chládek.

Pak jsme zastavili ve Slavoňově, kde stojí starý roubený kostelík. Krásný není jen navenek, ale za povšimnutí stojí nástěnné malby, dřevěný kazetový strop, přibližně ze 16. století. Vůně dřevěného kostelíka vyzdobeného květinami nás okouzlila.

Odpoledne pak někteří poutníci navštívili zámek v Novém Městě nad Metují, druzí si sedli na zahrádku u restaurace a počkali na nás při zmrzlině.

Domů jsme si přivezli krásné zážitky a také několik fotografií. Tyto jsou od Klárky Vytiskové:

zájezd

vylet0752

vylet111012

zájezd

vylet0219

Myslím si, že svět je dnes úplně převrácený a tolik utrpení je tu proto, že je tak velice málo lásky v domovech a v rodinném životě. Nemáme čas pro své děti, nemáme čas na sebe navzájem, není čas, abychom se těšili jeden z druhého.
Matka Tereza