Dvě řádové sestry jedou autem a dojde jim benzín. Auto škytne a zastaví, sestry vystoupí a v dáli uvidí benzínovou pumpu. Dojdou tam a prosí pumpaře, jestli by jim nenatočil trochu benzínu, aby dojely k pumpě a mohly natankovat. "Ale beze všeho, sestry" povídá pumpař, "máte kanystr?" "Nemáme. Nemohl byste nám prosím nějaký půjčit?" ptají se sestry. "Zkusím něco najít" povídá pumpař. Za chvíli se vrátí a říká: "Sestry, víte, je mi to nepříjemné, ale, no, mám tu jen starý nočník. Jestli Vám to nebude vadit, tak Vám ho půjčím." "Ale nevadí, to je v pořádku." Pumpař tedy natočil trochu benzínu do nočníku, sestry poděkovaly a vracejí se ke svému autu. Přijdou k autu a nalévají benzín z nočníku do nádrže. Jede kolem náklaďák, řidič zastaví, vykloní se z okénka, vytřeští oči na sestry, jak nalévají nočník do nádrže a povídá: "Teda sestry, vaši víru bych chtěl mít!"

Kulturní léto na farní zahradě 2015

FZOB7182977

I letos pořádá ŘKF Lanškroun ve spolupráci s kulturním centrem za finanční podpory města oblíbené kulturní pátky na farní zahradě. Začátky jsou od 20 hodin, vstupné 50 Kč.

Na co se můžeme těšit?

10. července – I. Z. Dance Ivety Zahradníkové, taneční vystoupení

17. července – Session Band, folk rock

24. července – Trdlo, folková kapela

31. července – Josef Fousek

7. srpna – Gary Edwards and the Statement, jazz - pop

14. srpna – Fjertůšek, cimbálová muzika

21. srpna – Večer nejen pro děti se Zorou Jandovou a Českým rozhlasem Junior

28. srpna – Marcel Zmožek – Už mi lásko není 20 let

Jsme-li příliš spojeni se zemí, může to narušit naše spojení s nebem.
Z knihy "Slova života 2006"