Porodní babka, která zaslouženě odrodila stovky dětí, přijde do nebe a svatý Petr ji přemlouvá: "Tys byla taková starostlivá a dobrá. Zůstaň ještě na zemi a pomáhej ženám v bolesti stejně tak jako dosud, jen ty to umíš tak dobře."
Porodní babka nato odpoví: "Víš, svatý Petře, nemohu se již více dívat, jak ženy trpí a otcové dětí si mezitím užívají."
"To není problém, zařídím to, aby při každém tvém porodu otcové dětí trpěli stejně jako rodičky."
Tak se babka vrátí nazpět a hned ji volají k porodu. Žena se svíjí v bolestech na posteli a manžel sedí u okna, chlastá pivo a příšerně se chechtá.
"Vas nic neboli?" ptá se babka.
"Ne, mě ne, ale podívejte se ven z okna na toho kominíka. Svíjí se na té střeše, jako kdyby byl v posledním tažení!"

Session Band zaplnil farní zahradu

Session Band

Kulturní léto na farní zahradě přivítalo ve druhém večeru, tedy v pátek 17. července, na svém pódiu partu místních muzikantů, kteří svému příležitostnému sdružení říkají Session Band. Hrají ve složení: Petr Veselý - mandolína, Tomáš Krejča - housle, Eliška Dreslerová - flétny, Milan Roller- zpěv, kytary, Honza Pulkert - baskytara, Honza Roller - bicí. Poprvé se představili na předvánočním koncertu na zámku a diváci si skladby v jejich provedení hned zamilovali. Tentokrát jim v příjemném letním podvečeru tleskala plná farní zahrada.

FZII7176179

diváci

diváci

Příští koncert na farní zahradě se koná 24. července a vystoupí na něm folková skupina Trdlo z Pardubic.

Text a foto: LSi

Bůh nám dal život, aniž by se nás ptal. Proč by to měl dělat, když nám ho zase odebírá?
Roberto Gervaso