Na konci bohoslužby kněz ohlásil: "Přiští neděli bude kázeň o lži. Aby jste se dobře připravili, přečtěte si předtím 17. kapitolu Markova evangelia."
Po týdnu se farář ptá na začátku kázání: "Tak co, kdo si přečetl 17. kapitolu Markova evangelia?" Všechny ruce v kostele se ochotně hlásily... "Tak právě s vámi bych si rád pohovořil o lži. V evangeliu svatého Marka je jen 16 kapitol..."

Trdlo na farní zahradě

TRDLO

V pátek 24. července se v rámci kulturního léta na farní zahradě představila pardubická folková skupina Trdlo.

Večer s příjemnou hudbou ozvláštnilo společné vystoupení hostující skupiny s lanškrounskou cimbalistkou Vjačeslavou Lohvinovou.

Na poslední červencový večer je plánován recitál Josefa Fouska s názvem Úsměv je lék.

TRDLO

Foto: archiv Z. Czendlika

Možná, že jeden z důvodů, proč Bůh pozdržuje odpověď na naše modlitby, je, že ví, že mnohem víc než jeho odpověd potřebujeme jeho blízkost.
B. Patterson