Protrhne se hráz a voda rychle zaplavuje přilehlou vesničku. Všichni už jsou pryč, jenom farář stojí na věži kostela a modlí se. Přijede k němu člun požárníků: Pojďte otče, odvezeme vás. Ne, já tady zůstanu, Ježíš mě zachrání. Člun tedy odjede. Voda už dosahuje až nahoru na věž, tam stojí farář, drží se kříže a modlí se. Přijede k němu loď domobrany: Pojďte otče, odvezeme vás. Ne, já tady zůstanu, Ježíš mě zachrání. Loď odjede. Vesnice je už skoro celá zatopená, z vody kouká jen farářova hlava. Přiletí helikoptéra: Pojďte otče, hodíme vám lano. Ne, já tady zůstanu, Ježíš mě zachrání. Helikoptéra odletí a farář se utopí. Potom v nebi potká Ježíše a ptá se ho: Proč jsi mě nezachránil?? Co bys ještě chtěl, vždyť jsem ti poslal dvě lodě a helikoptéru.

V pátek 7. srpna vystoupí na farní zahradě Gary Edwards

Gary Edwards

Jméno Gary Edward není možná všeobecně známé. Ale jeho předchozí "povolání" ano - v Česku se totiž proslavil jako zdravotní klaun.

Co o něm víme? Gary Edwards se narodil v roce 1951 v americkém Ohiu, od devíti let žil v Kalifornii. Z medicíny zběhl ke studiu hudby, poté absolvoval Dell Arte School of Physical Theatre v kalifornském Blue Lake. Během následujících dvaceti let projel svět s tříčlennou klaunskou skupinou; nejdéle žil v Holandsku, Rakousku a Německu.

Na konci 90. let se usadil v Česku a založil tu sdružení Zdravotní klaun. Od té doby pomohl vybudovat podobné organizace na Slovensku, v Polsku, na Novém Zélandu a v Palestině. V roce 2012  byl oceněn čestnou medailí České pediatrické společnosti za dlouhodobý přínos ke zdraví dětí.

Domluví se osmi světovými jazyky a ovládá minimálně stejné množství hudebních nástrojů. Ve volném čase skládá hudbu, jeho písničky hraje první dáma českého jazzu Elena Suchánková nebo třeba americká nezávislá kapela The Wheelers.

A nejdůležitější údaj: V pátek 7. srpna 2015 zahraje od 20 hodin na lanškrounské farní zahradě!

Co si lidé myslí o mně se stává stále méně důležité, co si myslí o Ježíši skrze mě je kritické.
Sir Cliff Richard