Jeden kněz navštívil druhého, když se zrovna modlil breviář, a překvapeně mu říká: "Ty se modlíš breviář a při-tom kouříš ?"
"No ano, ale já to mám povoleno od biskupa," odpovídá tázaný.
Zakrátko ho navštíví znovu a říká mu: "Tak já jsem se ptal biskupa a ten mi to nepovolil."
"A jak ses ptal ?"
"Jestli smím kouřit, když se modlím breviář, a biskup mi odpověděl, že by to bylo neuctivé."
"Tak to ses zeptal špatně. Já jsem se zeptal, jestli se smím modlit, když kouřím, a biskup mi řekl, že ano, že dobře využiji čas."

Tisková zpráva Charity: Nepál, tři měsíce poté

logo charita

Charita ČR se jako člen mezinárodní charitní sítě Caritas Internationalis zapojila do pomoci obětem zemětřesení v Nepálu. Pomáhá také díky lidem, kteří přispěli do veřejné sbírky „Charita pro Nepál“ a díky vám všem, kdo každoročně přispíváte do Tříkrálové sbírky, z jejíž části se tvoří humanitární fond na pomoc do zahraničí.

Charita Nepál - člen mezinárodní charitní sítě Caritas Internationalis, do níž patří více než 160 organizací včetně Charity ČR – pracovala s místními partnery a dobrovolníky, aby se pomoc dostala do deseti nejvíce zasažených míst země ještě před monzunovými dešti. „Naši pracovníci zajistili, navzdory všem překážkám způsobeným sesuvy půdy a špatnému počasí, aby se podpora dostala tam, kde je nejvíc potřeba,“ řekl Manindra Malla, ředitel operačních programů Charity Nepál.

K dnešnímu dni obdrželo pomoc 294.980 lidí z 58.996 domácností. Charita Nepál jim poskytla materiály na postavení stabilnějších nouzových přístřešků, vodu a hygienické balíčky.

Ve vsi Chandani v oblasti Kavrepalanchowk odhodilo zemětřesení paní Mishri Nepal (74) na zem. Jak sama řekla, měla prý pocit, jako by její duše opouštěla tělo. Zachránila ji rodina a společně s dalšími přeživšími dostala pomoc od Charity Nepál, která se v oblasti zaměřila na distribuci vlnitých plechů, díky čemuž mohlo 314 domácností o 1.570 osobách zpevnit své dočasné přístřešky před náporem prudkých dešťů.

Otec Pius Perumana, ředitel Charity Nepál, sdělil: „Ačkoliv jsme zaznamenali teprve tříměsíční výročí, Charita Nepál spolu se svými partnery už plánuje v dlouhodobém horizontu. Víme, že jakmile skončí prvotní fáze pomoci, musíme lidem zajistit podporu, aby dokázali obnovit své živobytí, zdroje svých příjmů. Domy se musí postavit znovu, a lépe. Není jednoduché udržet si naději, když je všechno kolem vás zničené, ale Nepálci byli a jsou velmi odolní a prokázali ducha spolupráce a soucitu se svými sousedy. Právě tyto projevy blahovůle obnovují naději na spokojený život v budoucnosti.“

Do pomoci v Nepálu se zapojily i další nejen evropské Charity. Česká Charita se připravuje s Charitou Švýcarsko na opravu či výstavbu škol.

Veřejná sbírka „Charita pro Nepál“, č. ú. 55660022/0800 u ČS, VS 107

Podle zprávy CHČR z 24.7.2015

www.svet.charita.cz

Nesmíš patřit k těm, kteří žádají znamení. Tvůj život musí být znamením, že Bůh je živý.
Joseph Leppich