Jak to chodí ve Spojených státech...
Na mostě stojí na zábradlí sebevrah a odhodlává se ke skoku. Přiběhne k němu jakýsi člověk a snaží se mu to rozmluvit.
- Počkej, neskákej!
- Proč ne? Už nemám pro co žít.
- Jak to? Je přece tolik věcí, které dávají životu smysl.
- Například?
- No, třeba... Jsi věřící, nebo ateista?
- Věřící.
- Já taky! A jsi křesťan, žid, muslim, nebo něco jiného?
- Křesťan.
- Já taky! A jsi katolík, nebo protestant?
- Protestant.
- Já taky! A jsi presbyterián, nebo baptista?
- Baptista.
- Já taky! A jsi z Původní baptistické církve, nebo z Reformované baptistické církve?
- Z Reformované.
- Já taky! A jsi z Reformované baptistické církve našeho Pána Ježíše Krista, nebo z Reformované baptistické církve našeho Spasitele Ježíše Krista?
- Z Reformované baptistické církve našeho Pána Ježíše Krista.
- Já taky! A jsi z Reformované baptistické církve našeho Pána Ježíše Krista založené roku 1875, nebo z Reformované baptistické církve našeho Pána Ježíše Krista založené roku 1884?
- Z Reformované baptistické církve našeho Pána Ježíše Krista založené roku 1875.
- Hm. Já jsem z Reformované baptistické církve našeho Pána Ježíše Krista založené roku 1884... Tak skoč, ty mizernej heretiku!

Cimbálovka na farní zahradě

cimbálPosezení u cimbálu patří k nejoblíbenějším koncertům kulturního léta na farní zahradě. A tak nemohlo chybět ani letos.

Zbigniew Czendlik pozval na pátek 14. srpna 2015 brněnskou cimbálovou kapelu Fjertůšek. V tropickém podvečeru si diváci v hledišti užívali pohodu u sklenky vína a zároveň si s cimbálem s chutí zazpívali známé moravské písničky.

Překvapením byly moderní skladby upravené pro cimbál, které zazněly v druhé polovině večera.

Fjertůšek

diváci

Fjertůšek

Kulturní léto na farní zahradě se posunulo už do své poslední čtvrtiny. V pátek 21. srpna se můžeme těšit na vystoupení Zory Jandové. O týden později letošní program uzavře Marcel Zmožek.

Text a foto: LSi

Právě když se obrátím ke Kristu a vydám mu svou osobnost, začínám teprve mít svou vlastní.