Pepíček se soustavně špatně učil, samé čtyřky, ba i pětky. Otec mu vyhrožoval: „Pepíčku, když se budeš špatně učit, dám tě do křesťanské školy. Tam už si s tebou poradí.“ Protože se Pepíček nepolepšil, otec ho po půlroce přehlásil do křesťanské školy. A tu zázrak, Pepíček začal najednou nosit dvojky i jedničky. Nakonec se ho otec zeptal, čím to je. „Víš, tati,“ odvětil Pepíček, „když jsem poprvé přišel do křesťanské školy, na dvoře jsem uviděl jednoho ukřižovaného. Na školní chodbě visel druhý ukřižovaný. Vejdu do třídy, a na zdi další ukřižovaný. V té křesťanské škole to není žádná sranda, tam se s nikým dlouho nebaví.“

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik

Hana Skalická
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00
do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Charita zve na výstavku

logo charita

JAN KARSKI

Výstava o životě a díle polského odbojáře, který jako kurýr polské exilové vlády předal v r. 1942 západním spojencům zprávu o situaci v okupovaném Polsku a snažil se je přimět ke krokům, které by zabránily vyvražďování židů v koncentračních táborech.

Výstavu pořádá Římskokatolická farnost Letohrad v kostele Nanebevzetí P.Marie v Letohradě-Orlici.

Otevřeno: každou neděli od 9.45 do 11.30 hod. nebo po domluvě na tel. 731 402 236 do 30. září 2015.

výstava Letohrad

Držíte-li krok s Bohem, nebudete se muset podřizovat rytmu světa.
Z knihy "Slova života 2006"