Muž a žena se srazí v autech. Bouračka je ošklivá. Obe jejich auta jsou úplně na maděru, ale ani jednomu z nich se nic nestalo... Když se vysoukali z aut, povídá žena muži: "Tak vy jste muž, to je zajímavé. Já jsem žena. Hmm, podívejte na naše auta! Nic z nich nezbylo, ale my jsme zranění nebyli. To musí být znamení od Boha. Měli jsme se setkat, stát se přáteli a žít spolu až do smrti. Muž přitakal: "To jo, to muselo být určitě znamení od Boha!" Žena pokračovala: "A podívejte se na tohle, další zázrak. Moje auto je totálně na mraky, ale tahle láhev vína je naprosto v pořádku. Bůh si určitě přeje, aby jsme toto víno vypili a oslavili tím naše štěstí." Potom podala láhev muži. Ten souhlasně přikývl, otevřel láhev a polovinu vypil. Pak ji podal zpět žene. Ta vzala láhev, zavřela ji a vrátila muži do rukou. Ten se jí zeptal: "Vy nebudete?" Načež mu odpověděla: "Ne. Jen počkám na policii."

Zora Jandová přijela i za dětmi

Zora Jandová

Na páteční večer 21. srpna 2015 pozval Zbigniew Czendlik na farní zahradu zpěvačku Zoru Jandovou.

Ta první část svého vystoupení věnovala dětem. Zazpívala několik svých dětských písniček, některé se svou mladší dcerou Esterkou. V průvodním slovu zahrnula děti i dospělé spoustou zajímavých nformací o zvířatech, kterým byly tyto písně věnovány.

Jako šéfredaktorka digitální stanice Rádio Junior také navnadila přítomné děti i rodiče k účasti v soutěži, která právě v tomto rádiu dlouhodobě probíhá. Jmenuje se Ušoun Rušoun na stopě Karlu IV. a informace o ní jsou na internetových stránkách Rádia Junior http://www.radiojunior.cz/karel-iv

diváci

Zora Jandová s dcerou Esterkou

V druhé části pořadu zazněly písně určené dospělým divákům. Hudbu k některým složil Zdenek Merta, manžel Zory Jandové. Kytičku s poděkováním na závěr zpěvačce předal osobně hostitel Zbigniew Czendlik.

poděkování

Příští týden letošní kulturní léto na farní zahradě ukončí koncert Marcela Zmožka.

Foto: L.Sitová a archiv Z.Czendlika

Multum legendum est, non multa. – Má se číst mnoho, nikoliv mnohé.
Plinius