Řidič bezvěrec jede kolem řeky, když tu si všimne, že na břehu chytají ryby katolický kněz a rabín, přičemž opodál stojí cedule s nápisem "Pozor, blíží se konec vaší cesty!"
Řidič bezvěrec (takový ten běžný tolerantní typ) zpomalí, vytočí okénko a zahuláká: "Starejte se o sebe, pámbíčkáři mizerní!"
Načež dupne na plyn a uhání dál. Po chvíli se ozve mohutné žbluňknutí.
Rabín se otočí na kněze a praví: "Já jsem vám říkal, velebný pane, že tam bude lepší napsat 'most v rekonstrukci'!"

Výstava bude v muzeu i v kostele

pozvánka na výstavu

Římskokatolická farnost Lanškroun spolu s městským muzeem zvou všechny na výstavu obrazů a kreseb akademického malíře Pavla Šlegla, na jejíž přípravě spolupracují. Díla budou vystavena nejen v galerii muzea, ale i v prostorách kostela sv. Anny v Lanškrouně - tam budou k vidění velkoformátové kresby.

Vernisáž proběhne v sobotu 5. září od 15 hodin v galerii městského muzea, úvodní slovo pronese ředitel Galerie výtvarných umění v Mostě Petr Svoboda. Součástí vernisáže bude premiéra skladby Tomáše Krejči inspirované obrazy Pavla Šlegla.

V neděli 6. září se v kostele sv. Anny, kde bude vystavena druhá část děl Pavla Šlegla, od 15 hodin bude konat koncert studentů pražské a pardubické konzervatoře. obraz Pavla Šlegla

Výstava potrvá do 15. 11. 2015. Kostel sv. Anny  bude otevřen  od 5. září do 4. října., vždy v sobotu a neděli od 15 do 17 hodin.

Videopozvánku na výstavu připravil Lanškrounský infokanál: http://www.lainfokanal.cz/archiv/pozvanka-na-vystavu-obrazu-pavla-slegla/

I kdybych nevěděla, kdy přesně skončí devět měsíců těhotenství, radovala bych se z každého okamžiku, protože bych věděla, že zrození dítěte, které žije pod mým srdcem, je podivuhodná věc a já mám při tom možnost spolupracovat s Bohem na uskutečnění zázraku.
Erma Bombecková