Pepíček se soustavně špatně učil, samé čtyřky, ba i pětky. Otec mu vyhrožoval: „Pepíčku, když se budeš špatně učit, dám tě do křesťanské školy. Tam už si s tebou poradí.“ Protože se Pepíček nepolepšil, otec ho po půlroce přehlásil do křesťanské školy. A tu zázrak, Pepíček začal najednou nosit dvojky i jedničky. Nakonec se ho otec zeptal, čím to je. „Víš, tati,“ odvětil Pepíček, „když jsem poprvé přišel do křesťanské školy, na dvoře jsem uviděl jednoho ukřižovaného. Na školní chodbě visel druhý ukřižovaný. Vejdu do třídy, a na zdi další ukřižovaný. V té křesťanské škole to není žádná sranda, tam se s nikým dlouho nebaví.“

Studenti zvou na premiéru

Averoš

Divadelní soubor lanškrounského gymnázia ŠKEBLE

zve na komedii

ze středověké Andalusie

AVEROŠ

aneb Sváteční den.

Premiéry: 23.a 30.10. 2015 v 19.30 hod. ve Společenském domě v Lanškrouně.

Text a režie: Jan Střecha

V hlavní roli Pavel Studený, dále hrají: Denisa Špinlerová, Aneta Koláčná, Šárka Matějková, Martina Rybková, Jonathan Košťál, Filip Dvořák, Vladimír Cink, Martin Bureš, Lukáš Baroš, Katka Studená, Kamila Táhalová, Eliška Poláková, Denisa Kupsová, Jana Bočková, Aneta Šaršonová, Sabina Mačátová, Lucie Kučerová, Matyáš Kubíček, Ladislav Mrázek, Petr Urban, Petra Pecháčková, Tereza Felcmanová, Daniela Kalousová a Vojtěch Viskupič.

Předprodej vstupenek v ceně 80 Kč u J.Střechy (na gymnáziu / 737 330 789)

Víra je síla nepřímo konající zázraky. Vírou mohu v každém okamžiku učinit zázrak pro sebe - a často i pro druhé, pokud mají ve mne víru… Pravá víra je zaměřena jen k věcem jiného světa. Víra je počitek procitání a působení a cítění v jiném světě.
Novalis