Obrazy Pavla Šlegla budou v Lanškrouně do poloviny listopadu

Z trilogie Jákobův senPrávě probíhající lanškrounskou výstavu obrazů a kreseb akademického malíře Pavla Šlegla spolupořádá s muzeem i lanškrounská farnost. Zahájena byla 5. září v galerii muzea, první měsíc byla otevřená i její druhá část, která je instalována v kostele sv. Anny. Na začátku října se konala komentovaná prohlídka výstavy - na toto setkání s autorem přišly mj. i dvě skupinky žáků výtvarného oboru místní ZUŠ a jejich učitelky.

V galerii muzea jsou vystaveny tzv. vera ikony a rozměrné výrazně barevné obrazy, které vznikly technikou enkaustiky, jde tedy o malbu voskem smíchaným s barvou. Výsledek je velmi  působivý a plastický. Tato část výstavy je přístupná do 15. listopadu.

Pavel Šlegl

výklad autora

na výstavě

Další díla Pavla Šlegla, např.malby vycházející ze středověkých textů modliteb K nohám, Ke kolenům, K rukám, K prsům, K bokům, K srdci a K tváři Ježíše ukřižovaného, nebo trilogie Jákobův sen, jsou vystaveny v kostele sv. Anny .  Tato část výstavy je nyní přístupná už pouze po domluvě, a to pro větší skupiny. Proto zde přinášíme alespoň několik fotografií této zdařilé instalace.

brána u kostela sv. Anny

instalace v kostele sv. Anny

Text a foto: LSi

vysvětlloval svůj způsob tvorby.

Myslím si, že svět je dnes úplně převrácený a tolik utrpení je tu proto, že je tak velice málo lásky v domovech a v rodinném životě. Nemáme čas pro své děti, nemáme čas na sebe navzájem, není čas, abychom se těšili jeden z druhého.
Matka Tereza