Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

307.jpg
49.jpg
191.jpg

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Obrazy Pavla Šlegla budou v Lanškrouně do poloviny listopadu

Z trilogie Jákobův senPrávě probíhající lanškrounskou výstavu obrazů a kreseb akademického malíře Pavla Šlegla spolupořádá s muzeem i lanškrounská farnost. Zahájena byla 5. září v galerii muzea, první měsíc byla otevřená i její druhá část, která je instalována v kostele sv. Anny. Na začátku října se konala komentovaná prohlídka výstavy - na toto setkání s autorem přišly mj. i dvě skupinky žáků výtvarného oboru místní ZUŠ a jejich učitelky.

V galerii muzea jsou vystaveny tzv. vera ikony a rozměrné výrazně barevné obrazy, které vznikly technikou enkaustiky, jde tedy o malbu voskem smíchaným s barvou. Výsledek je velmi  působivý a plastický. Tato část výstavy je přístupná do 15. listopadu.

Pavel Šlegl

výklad autora

na výstavě

na výstavě

na výstavě

na výstavě

Další díla Pavla Šlegla, např.malby vycházející ze středověkých textů modliteb K nohám, Ke kolenům, K rukám, K prsům, K bokům, K srdci a K tváři Ježíše ukřižovaného, nebo trilogie Jákobův sen, jsou vystaveny v kostele sv. Anny .  Tato část výstavy je nyní přístupná už pouze po domluvě, a to pro větší skupiny. Proto zde přinášíme alespoň několik fotografií této zdařilé instalace.

 brána u kostela sv. Anny

 instalace v kostele sv. Anny

 instalace v kostele sv. Anny

 instalace v kostele sv. Anny

 instalace v kostele sv. Anny

 instalace v kostele sv. Anny

Text a foto: LSi

 

 

 

vysvětlloval svůj způsob tvorby.

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Myslím si, že svět je dnes úplně převrácený a tolik utrpení je tu proto, že je tak velice málo lásky v domovech a v rodinném životě. Nemáme čas pro své děti, nemáme čas na sebe navzájem, není čas, abychom se těšili jeden z druhého.
Matka Tereza