Protrhne se hráz a voda rychle zaplavuje přilehlou vesničku. Všichni už jsou pryč, jenom farář stojí na věži kostela a modlí se. Přijede k němu člun požárníků: Pojďte otče, odvezeme vás. Ne, já tady zůstanu, Ježíš mě zachrání. Člun tedy odjede. Voda už dosahuje až nahoru na věž, tam stojí farář, drží se kříže a modlí se. Přijede k němu loď domobrany: Pojďte otče, odvezeme vás. Ne, já tady zůstanu, Ježíš mě zachrání. Loď odjede. Vesnice je už skoro celá zatopená, z vody kouká jen farářova hlava. Přiletí helikoptéra: Pojďte otče, hodíme vám lano. Ne, já tady zůstanu, Ježíš mě zachrání. Helikoptéra odletí a farář se utopí. Potom v nebi potká Ježíše a ptá se ho: Proč jsi mě nezachránil?? Co bys ještě chtěl, vždyť jsem ti poslal dvě lodě a helikoptéru.

Beseda o Ugandě

Uganda Mapa

Chcete se něco dozvědět o exotické africké zemi ? Chcete pomoci jejím obyvatelům? V tom případě se zajděte podívat na besedu o Ugandě, která se koná v lanškrounském kině v pátek 13. listopadu od 17 hodin. Na místě se budou prodávat výrobky z Ugandy, ať třeba korálky, nebo výrovky z kávy a kakaových bobů, výtěžek pomůže ugandským sirotkům a chudým rodinám.

beseda Uganda

Uganda2

Tomu, kdo usiluje o spravedlnost, ačkoli ví, že mu tím vzniknou jenom nevýhody, patří požehnání Boha.
Sv. Jan Nepomucký