Z totality: Je poledne, v městské restauraci sedí místní straničtí funkcionáři a pozorují vesnického sedláka v holínkách, jak si objednává jídlo. Když mu ho přinesou, obřadně se pokřižuje a pustí do jídla. "Pojďte, uděláme si z něj srandu." Tak jo.
Přisednou k němu a předseda se ptá:
"Otče, to se před jídlem vždycky přežehnáte?" "Ano, vždycky."
"A tak to dělají u vás ve vesnici všichni?" Sedlák spolkne sousto a řekne:
"Jasně, všichni." To už se nedá vydržet, tak naléhají: "To není možné. Vážně všichni?"
Sedlák se zamyslí a pak říká: "Máte pravdu, všichni ne. Vůl a prase, ti přijdou ke korytu a hned žerou bez modlení."

Beseda o Ugandě

Uganda Mapa

Chcete se něco dozvědět o exotické africké zemi ? Chcete pomoci jejím obyvatelům? V tom případě se zajděte podívat na besedu o Ugandě, která se koná v lanškrounském kině v pátek 13. listopadu od 17 hodin. Na místě se budou prodávat výrobky z Ugandy, ať třeba korálky, nebo výrovky z kávy a kakaových bobů, výtěžek pomůže ugandským sirotkům a chudým rodinám.

beseda Uganda

Uganda2

Tvá pyramida nemá smysl, jestliže nekončí v Bohu.
Antoine de Saint Exupery