Paní Hlavsová šla po náměstí a potkal jí kněz Opička: "Jak se máme, paní Hlavsová, neoddával jsem vás před dvěma lety?" "Ano, otče, byl jste to vy. Mám se dobře." "A co nějaké ratolesti, už máte?" "Ještě ne, otče." "Jedu příští týden na konferenci do Vatikánu, tak tam za vás zapálím svíci. "Děkuji mnohokrát, otče." Minulo několik let a potkali se znova. Kněz se ptá: "Dobrý den, paní Hlavsová. Tak co, jak se vede?" "Ale, docela to ujde, otče." "A co dětičky, už nějaké máte?" "Ano, otče. Mám dvoje dvojčata a k tomu čtyři další. Dohromady osm." "To je báječné. A co váš pan manžel?" "Včera jel do Vatikánu, sfouknout tu pitomou svíci!"

Beseda o Ugandě

Uganda Mapa

Chcete se něco dozvědět o exotické africké zemi ? Chcete pomoci jejím obyvatelům? V tom případě se zajděte podívat na besedu o Ugandě, která se koná v lanškrounském kině v pátek 13. listopadu od 17 hodin. Na místě se budou prodávat výrobky z Ugandy, ať třeba korálky, nebo výrovky z kávy a kakaových bobů, výtěžek pomůže ugandským sirotkům a chudým rodinám.

beseda Uganda

Uganda2

Ó pane, až jednoho dne uplyne veškerý čas a ty budeš svážet to, co jsi stvořil, kéž tomu žvatlavému lidskému rodu otevřeš svou velikou bránu a srovnáš ho do své věčné stáje, a kéž nás vyléčíš z otázek tím, že jim odebereš mysl!
Antoine de Saint Exupery