Mojžíš, Ježíš a starý pán spolu hrají v nebi golf. Mojžíš zahajuje hru. Usadí míček míří k jamce za jezírkem a odpálí. Míček letí a padá do jezírka. Mojžíš však zvedá hůl, vody se rozestupují a míček se po vodním dně dokutálí na břeh 2 metry od jamky. Ježíš nechce zůstat pozadu. Připraví míček a střílí stejným směrem. Ale i jeho míček se pomalu snáší na hladinu jezírka. Ježíš zvedá svou hůl a míček se po dopadu na vodní hladinu, navzdory přírodním zákonům, po hladíně dokutálí ke břehu. Zastaví se metr od jamky. Na řadě je starý pán. Ledabyle ťukne do míčku a ten se odrazí doprostřed jezírka. Tam se zázračně odrazí a letí k nebi. Letadlo nad golfovým hřištěm ho odpinkne na dálnici. Míček se zařadí do levého pruhu a předjede tirák s návěsem. Odbočí zpět k hřišti, proletí branou, po cestičce se dokutálí k jamce a spadne přímo do ní. Ježíš rozzlobený říká dědovi: "Tati, přišli jsme si zahrát, nebo machrovat?"

Jeden z koncertů festivalu se konal v kostele

kytarový koncert

V kostele sv. Václava se v sobotu 14. listopadu konal kytarový dvojkoncert v rámci právě probíhajícího čtyřdenního festivalu Lathife. Kostel už v minulosti hostil jeden z festivalových večerů, letos sem pořadatelé pozvali akustické kytaristy Adama Morkuse z Prahy a Jordana Tomeše z Lanškrouna. Přestože koncert začínal až v 22 hodin, cestu si sem.diváci našli.

V úvodu koncertu zapálili pořadatelé a zároveň moderátoři celé akce Martin Blažek a Šimon Knápek dvě svíce na památku obětí teroristických útoků v Paříži, během nichž v pátek veček bylo zabito víc než 100 lidí a další stovky jsou zraněny.

Marin a Šimon

zapálení svící

Oba kytaristé se během večera při vystoupení několikrát prostřídali a diváci tak mohli srovnávat jejich pojetí jak interpretační, tak i autorské. Oba pak publikum odměnilo spokojeným potleskem.

Jordan Tomeš

diváci

Adam Morkus

Pátý ročník Lathife probíhá v Lanškrouně od pátku 13. do pondělí 16. listopadu 2015. Pořadatelé naplánovali 12 divadelních přestavení, 6 koncertů, autorské čtení a pozvali k prezentaci také 6 výtvarníků.

Texta foto: Lada Sitová

Kněz je láskou Kristova srdce.
Sv. Jan Maria Vianney