Stáli jednou v jakési frontě dva pánové. Když už to trvalo delší dobu, otočil se jeden na druhého a začal: – Víte, ta doba dneska je dost hrozná, pořád nějaké zločiny, teď ten terorismus, katastrofy... Nechtěl byste se o tom něco dozvědět? – Nechtěl. Chvíle ticha, pak druhý pokus: – A ta dnešní mládež, to je strašné, morálku to žádnou nemá, pořád jen ty diskotéky, alkohol, drogy, sex – nechtěl byste se dozvědět, proč to tak je a co s tím? – Nechtěl. Opět ticho. – A jestlipak víte, že existuje jedna stará kniha, která se jmenuje Bible, a tam je úplně všechno, co potřebujete pro život, jak přežít tuhle dobu, jak se zachránit; nechtěl byste se o tom něco dozvědět? – Nechtěl. Po rozpačitém tichu se první muž vzchopil k poslednímu pokusu: – A víte, že Hospodin slíbil, že nás zachrání a že nás nenechá padnout, že se o nás postará? Nechtěl byste se o tom něco dozvědět? – Nechtěl. Ale to už se dostali na řadu. Když pak odcházeli, zavolal druhý muž na prvního: – A teď vy, pane. Nechtěl byste se dozvědět, jak zní jedenácté přikázání? – No chtěl! – Mě neoblafneš!

Jeden z koncertů festivalu se konal v kostele

kytarový koncert

V kostele sv. Václava se v sobotu 14. listopadu konal kytarový dvojkoncert v rámci právě probíhajícího čtyřdenního festivalu Lathife. Kostel už v minulosti hostil jeden z festivalových večerů, letos sem pořadatelé pozvali akustické kytaristy Adama Morkuse z Prahy a Jordana Tomeše z Lanškrouna. Přestože koncert začínal až v 22 hodin, cestu si sem.diváci našli.

V úvodu koncertu zapálili pořadatelé a zároveň moderátoři celé akce Martin Blažek a Šimon Knápek dvě svíce na památku obětí teroristických útoků v Paříži, během nichž v pátek veček bylo zabito víc než 100 lidí a další stovky jsou zraněny.

Marin a Šimon

zapálení svící

Oba kytaristé se během večera při vystoupení několikrát prostřídali a diváci tak mohli srovnávat jejich pojetí jak interpretační, tak i autorské. Oba pak publikum odměnilo spokojeným potleskem.

Jordan Tomeš

diváci

Adam Morkus

Pátý ročník Lathife probíhá v Lanškrouně od pátku 13. do pondělí 16. listopadu 2015. Pořadatelé naplánovali 12 divadelních přestavení, 6 koncertů, autorské čtení a pozvali k prezentaci také 6 výtvarníků.

Texta foto: Lada Sitová

Tak často slyšíme, jak lidé říkají: »Zlé časy, svízelná doba.« Žijme dobře, pak bude i naše doba dobrá. My jsme ta doba. Jací jsme my, taková je doba.
Sv. Augustin