Jeden ateista takhle rybařil na jednom skotském jezeře, když najednou jeho člun napadla lochnesská příšera. Jedna rána ocasem a chlápek i s člunem vylétl deset metrů do vzduchu. Příšera otevřela tlamu, aby ho chytla. On v úděsu zařval:
„Ach, Bože, pomoz mi!“
Vtom se všechno zastavilo, chlápek visí jen tak ve vzduchu, a z nebe se ozve hromový hlas:
„Myslel jsem, že ve mne nevěříš!“
„Ale no tak, Bože, nech toho. Před dvěma minutami jsem nevěřil ani na lochnesskou příšeru!“

Jeden z koncertů festivalu se konal v kostele

kytarový koncert

V kostele sv. Václava se v sobotu 14. listopadu konal kytarový dvojkoncert v rámci právě probíhajícího čtyřdenního festivalu Lathife. Kostel už v minulosti hostil jeden z festivalových večerů, letos sem pořadatelé pozvali akustické kytaristy Adama Morkuse z Prahy a Jordana Tomeše z Lanškrouna. Přestože koncert začínal až v 22 hodin, cestu si sem.diváci našli.

V úvodu koncertu zapálili pořadatelé a zároveň moderátoři celé akce Martin Blažek a Šimon Knápek dvě svíce na památku obětí teroristických útoků v Paříži, během nichž v pátek veček bylo zabito víc než 100 lidí a další stovky jsou zraněny.

Marin a Šimon

zapálení svící

Oba kytaristé se během večera při vystoupení několikrát prostřídali a diváci tak mohli srovnávat jejich pojetí jak interpretační, tak i autorské. Oba pak publikum odměnilo spokojeným potleskem.

Jordan Tomeš

diváci

Adam Morkus

Pátý ročník Lathife probíhá v Lanškrouně od pátku 13. do pondělí 16. listopadu 2015. Pořadatelé naplánovali 12 divadelních přestavení, 6 koncertů, autorské čtení a pozvali k prezentaci také 6 výtvarníků.

Texta foto: Lada Sitová

Je chybou nevěřit ničemu i věrit všemu.
Walther von der Vegelweide