Adventní koncerty 2015

advenstní koncert

Adventní koncerty v kostele sv. Václava se už tradičně konají každou adventní neděli od 15 hodin a mají tři stálé koncertující: žáky ZUŠ, sbory vedené Vladimírou Jetmarovou (Lanškrounský smíšený sbor a Komo(k)rák) a sbory vedené Jarmilou Uhlířovou (v poslední době Ženský pěvecký sbor).

V neděli 29. listopadu 2015 tak na prvním adventním koncertě žáci ZUŠ a jejich hosté potěšili pěknou řádku diváků. Přivítat je přišel i děkan Zbigniew Czendlik.

V pestrém programu se střídala hudební uskupení i sólisté, muzikanti i zpěváci. Fotografie mohly zachytit jen část vystupujících...

Z.Czendlik zahajuje koncert

Z.Czendlik a ředitel ZUŠ P.Vašíček

Lanškrounští pištci

sbor Kantiléna

diváci

Druhý adventní koncert v neděli 6. prosince patří letos Lanškrounskému smíšenému sboru a Komo(k)ráku.

Na třetí adventní neděli proběhne v obvyklém čase koncert Zapalme svíčku venovaný světovému dní památky zesnulých dětí.

20. prosince letošní adventní program uzavře Ženský pěvecký sbor.

Text a foto: L. Sitová

Když otevíráte Bibli, je to jako otevírat dveře do pokoje. V tom pokoji sedí Bůh a říká: "Pojď dál, budeme si povídat...".
Jakub Limr, pastor KS HK