Tři teologové – konzervativní, liberální a charismatik – sedí na loďce uprostřed rybníka a disputují. Pochvíli jim dojde víno. Nu což, konzervativec pokrčí rameny, vezme džbánek a vydá se po hladině na souš. Za chvíli se stejnou cestou vrací s plným džbánkem.
Teologové disputují, disputují, a opět jim dojde víno. Charismatik tedy vztáhné ruce k nebesům, zahlaholí modlitbu, vstoupí na hladinu a přejde na souš. Za chvíli se opět stejnou cestou vrátí s vínem.
Po další disputaci opět dojde víno. Liberál odevzdaně uchopí džbánek a vstoupí na hladinu. Okamžitě jde pod vodu.
Kolegové jej vytáhnou a křísí. Konzervativec se podívá na charismatika a zeptá se: „Tys mu neřekl, kde jsou ve vodě ty kůly?“
Charismatik se podiví: „Kůly?“

Adventní koncerty 2015

advenstní koncert

Adventní koncerty v kostele sv. Václava se už tradičně konají každou adventní neděli od 15 hodin a mají tři stálé koncertující: žáky ZUŠ, sbory vedené Vladimírou Jetmarovou (Lanškrounský smíšený sbor a Komo(k)rák) a sbory vedené Jarmilou Uhlířovou (v poslední době Ženský pěvecký sbor).

V neděli 29. listopadu 2015 tak na prvním adventním koncertě žáci ZUŠ a jejich hosté potěšili pěknou řádku diváků. Přivítat je přišel i děkan Zbigniew Czendlik.

V pestrém programu se střídala hudební uskupení i sólisté, muzikanti i zpěváci. Fotografie mohly zachytit jen část vystupujících...

Z.Czendlik zahajuje koncert

Z.Czendlik a ředitel ZUŠ P.Vašíček

Lanškrounští pištci

sbor Kantiléna

diváci

Druhý adventní koncert v neděli 6. prosince patří letos Lanškrounskému smíšenému sboru a Komo(k)ráku.

Na třetí adventní neděli proběhne v obvyklém čase koncert Zapalme svíčku venovaný světovému dní památky zesnulých dětí.

20. prosince letošní adventní program uzavře Ženský pěvecký sbor.

Text a foto: L. Sitová

Multum legendum est, non multa. – Má se číst mnoho, nikoliv mnohé.
Plinius