tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Tříkrálová sbírka 2016 skončila

logo charita

Tisková zpráva Charity ze dne 22.1.2016

Tříkrálová sbírka i letos potvrdila, že Charita ČR je pro veřejnost důvěryhodnou organizací. Občané devadesáti obcí a měst v okrese Ústí nad Orlicí přispěli do 524 pokladniček částkou 2.439.598,- Kč.

Organizovat tak rozsáhlou akci je možné jen díky nezištné službě stovek lidí, zejména našich asistentů v jednotlivých obcích. To oni se každoročně s nenápadnou samozřejmostí zapojují do náboru koledníků, jednání s institucemi či pořádání doprovodných programů.

V řadě míst mají zásadní podíl na průběhu sbírky farnosti, často pomáhají skauti, hasiči nebo školy. Nezbytností je spolupráce s obecními úřady. Je potěšitelné, že Tříkrálová sbírka potvrzuje funkční občanské soužití v našich obcích, farnostech i rodinách, v nichž je přirozené úsilí o dobré dílo a práce pro druhé.

Každému, kdo se jakkoliv podílel na dobrém průběhu Tříkrálové sbírky 2016 vyjadřuje Oblastní charita Ústí nad Orlicí upřímné poděkování.

Více než 1500 koledníků přineslo lidem na Orlickoústecku přání štěstí, zdraví a pokoje do nového roku. Za to dostali „tři králové“ nejen pamlsky, ale i dar pro Charitu. Tato sbírka má pro Charitu velký význam, protože díky ní se daří podporovat některé služby, a pomáhat tak lidem v nouzi. Z částky vykoledované v našem okrese je 65 % určeno přímo Oblastní charitě Ústí n.O. Ta obnos použije na činnost služeb v regionu, např. domácí hospicové péče nebo pečovatelské služby.

Podrobné informace o výsledcích sbírky a použití prostředků z Tříkrálové sbírky najdete včetně fotografií na našem webu www.uo.charita.cz.

Iva Marková, Oblastní charita Ústí nad Orlicí

Bůh nestvořil ženu z mužovy paty, aby mu byla otrokyní,
ani z jeho hlavy, aby mu vládla,
nýbrž ze žebra, aby byla jeho srdci blízká.

Talmud