I řekl Hospodin Noemovi:
„Za šest měsíců na zem sešlu déšť, který bude trvat 40 dní a nocí. Voda zaplaví celou zemi, hory i údolí, a všechno zlé bude zničeno. Chci, abys postavil Archu a zachránil pár zvířat od každého druhu. Tady na ni máš plány.“
Šest měsíců uplynulo jako voda. Obloha se zatáhla a začal padat déšť. Noe seděl na dvorku a plakal.
„Proč jsi nepostavil Archu, jak jsem ti přikázal?“ Zeptal se ho Bůh.
Odpusť mi, Pane,“ řekl Noe. „Snažil jsem se, seč jsem mohl, ale stalo se tolik věcí. Plány, které jsi mi dal, město neschválilo, a tak jsem musel nechat udělat nové. Pak jsem měl další problémy, protože město tvrdilo, ze Archa je nepovolená stavba, takže jsem musel běžet na katastr sehnat si k ní povolení. Lesnická správa požadovala povolení ke kácení stromů, a byl jsem žalován ochranáři zvířat, když jsem se snažil pochytat ta zvířata. Ministerstvo životního prostředí požadovalo vyjádření o ekologických důsledcích záplavy. Vnitro ode mě chtělo předběžné plány šíření vody. Na finančním úřadě zablokovali má aktiva, protože tvrdili, ze se snažím vyhnout placení daní tím, ze opustím zemi. Úřad práce měl podezření, že ilegálně zaměstnávám Ukrajince, takže jsem musel dokazovat opak. Je mi líto, Pane, ale nemohu Archu dokončit dříve než tak za pět let.“
Najednou přestalo pršet, obloha se vyčistila a vysvitlo slunce. Noe se podíval vzhůru a zeptal se:
„Pane znamená toto, že nebudeš ničit náš svět?“
„Správně – úřady to už udělaly za mě.“

Tříkrálová sbírka 2016 skončila

logo charita

Tisková zpráva Charity ze dne 22.1.2016

Tříkrálová sbírka i letos potvrdila, že Charita ČR je pro veřejnost důvěryhodnou organizací. Občané devadesáti obcí a měst v okrese Ústí nad Orlicí přispěli do 524 pokladniček částkou 2.439.598,- Kč.

Organizovat tak rozsáhlou akci je možné jen díky nezištné službě stovek lidí, zejména našich asistentů v jednotlivých obcích. To oni se každoročně s nenápadnou samozřejmostí zapojují do náboru koledníků, jednání s institucemi či pořádání doprovodných programů.

V řadě míst mají zásadní podíl na průběhu sbírky farnosti, často pomáhají skauti, hasiči nebo školy. Nezbytností je spolupráce s obecními úřady. Je potěšitelné, že Tříkrálová sbírka potvrzuje funkční občanské soužití v našich obcích, farnostech i rodinách, v nichž je přirozené úsilí o dobré dílo a práce pro druhé.

Každému, kdo se jakkoliv podílel na dobrém průběhu Tříkrálové sbírky 2016 vyjadřuje Oblastní charita Ústí nad Orlicí upřímné poděkování.

Více než 1500 koledníků přineslo lidem na Orlickoústecku přání štěstí, zdraví a pokoje do nového roku. Za to dostali „tři králové“ nejen pamlsky, ale i dar pro Charitu. Tato sbírka má pro Charitu velký význam, protože díky ní se daří podporovat některé služby, a pomáhat tak lidem v nouzi. Z částky vykoledované v našem okrese je 65 % určeno přímo Oblastní charitě Ústí n.O. Ta obnos použije na činnost služeb v regionu, např. domácí hospicové péče nebo pečovatelské služby.

Podrobné informace o výsledcích sbírky a použití prostředků z Tříkrálové sbírky najdete včetně fotografií na našem webu www.uo.charita.cz.

Iva Marková, Oblastní charita Ústí nad Orlicí

Potravou duše jsou knihy.
Sv. Basil