Jeden bohatý muž zemře, přijde do nebe a ptá se, zda se může vrátit na zem pro něco, co tam zapomněl. Jeho přání je výjimečně vyhověno. Po návratu na zem začne sbírat všechno zlato za život získal. Naskládal si zlaté cihly na krosnu a vrátil se do nebe. U vstupní brány se ho anděl ptá, pro co se na zem vracel a on mu pyšně ukazuje své zlato. Anděl odpovídá: Ale proč sem do nebe nosíš tyhle dlažební kostky? (Bible Zj 21,21: A náměstí toho města je z ryzího zlata jako z průzračného křišťálu.)

21.5.2016 Diecézní setkání dětí v Hradci Králové

setkani Hradec21.5.2016 v sobotu se koná Diecézní setkání dětí v Hradci Králové. Z naší farnosti pojede na setkání skupinka dětí od 7 - 14 let. Přihlásit  děti je možné do 8.května osobně v prodejně Angelos  a nebo telefonicky na čísle 607 565 758.

Diecézní setkání dětí s otcem biskupem (dále DSD) mají tradici již od počátku 90. let. Jejich účastníky jsou děti mladšího a staršího školního věku cca do 14 let. V současné době se konají jednou za dva roky a jsou organizovány pracovnicemi Katechetického a pedagogického centra. Každé setkání je zaměřeno tematicky. Kromě přípravy a realizace programu pro děti vydává KPC i CD s metodickými materiály a pomůckami k tématu setkání. Ty mohou sloužit zvláště těm, kteří se diecézního setkání nemohli zúčastnit, k přípravě podobných programů ve farnosti či vikariátě, jednotlivě také ve výuce náboženství.

více zde: http://www.bihk.cz/pastorace/katecheticke-centrum/diecezni-setkani-deti

Čím větší je pravda, z tím větší výšky je třeba na ni hledět, abys ji uchopil.
Antoine de Saint Exupery