21.5.2016 Diecézní setkání dětí v Hradci Králové

setkani Hradec21.5.2016 v sobotu se koná Diecézní setkání dětí v Hradci Králové. Z naší farnosti pojede na setkání skupinka dětí od 7 - 14 let. Přihlásit  děti je možné do 8.května osobně v prodejně Angelos  a nebo telefonicky na čísle 607 565 758.

Diecézní setkání dětí s otcem biskupem (dále DSD) mají tradici již od počátku 90. let. Jejich účastníky jsou děti mladšího a staršího školního věku cca do 14 let. V současné době se konají jednou za dva roky a jsou organizovány pracovnicemi Katechetického a pedagogického centra. Každé setkání je zaměřeno tematicky. Kromě přípravy a realizace programu pro děti vydává KPC i CD s metodickými materiály a pomůckami k tématu setkání. Ty mohou sloužit zvláště těm, kteří se diecézního setkání nemohli zúčastnit, k přípravě podobných programů ve farnosti či vikariátě, jednotlivě také ve výuce náboženství.

více zde: http://www.bihk.cz/pastorace/katecheticke-centrum/diecezni-setkani-deti

Hnutí srdce není něco, na čem by se dalo ušetřit. Dávat, ze svého srdce, to je jako vyklenout most přes propast své samoty. A dáváš-li ze svého srdce, nestarej se komu. Budou ti totiž říkat: „Ten si to nezaslouží!“ Jako by šlo o nějaké zboží, kterého je škoda. Dokonce i člověk, který ti nemůže dát nic, o co bys stál, ti může posloužit tím, že dáváš ty jemu, neboť skrze něj tak sloužíš Bohu.
Antoine de Saint Exupery