I řekl Hospodin Noemovi:
„Za šest měsíců na zem sešlu déšť, který bude trvat 40 dní a nocí. Voda zaplaví celou zemi, hory i údolí, a všechno zlé bude zničeno. Chci, abys postavil Archu a zachránil pár zvířat od každého druhu. Tady na ni máš plány.“
Šest měsíců uplynulo jako voda. Obloha se zatáhla a začal padat déšť. Noe seděl na dvorku a plakal.
„Proč jsi nepostavil Archu, jak jsem ti přikázal?“ Zeptal se ho Bůh.
Odpusť mi, Pane,“ řekl Noe. „Snažil jsem se, seč jsem mohl, ale stalo se tolik věcí. Plány, které jsi mi dal, město neschválilo, a tak jsem musel nechat udělat nové. Pak jsem měl další problémy, protože město tvrdilo, ze Archa je nepovolená stavba, takže jsem musel běžet na katastr sehnat si k ní povolení. Lesnická správa požadovala povolení ke kácení stromů, a byl jsem žalován ochranáři zvířat, když jsem se snažil pochytat ta zvířata. Ministerstvo životního prostředí požadovalo vyjádření o ekologických důsledcích záplavy. Vnitro ode mě chtělo předběžné plány šíření vody. Na finančním úřadě zablokovali má aktiva, protože tvrdili, ze se snažím vyhnout placení daní tím, ze opustím zemi. Úřad práce měl podezření, že ilegálně zaměstnávám Ukrajince, takže jsem musel dokazovat opak. Je mi líto, Pane, ale nemohu Archu dokončit dříve než tak za pět let.“
Najednou přestalo pršet, obloha se vyčistila a vysvitlo slunce. Noe se podíval vzhůru a zeptal se:
„Pane znamená toto, že nebudeš ničit náš svět?“
„Správně – úřady to už udělaly za mě.“

21.5.2016 Diecézní setkání dětí v Hradci Králové

setkani Hradec21.5.2016 v sobotu se koná Diecézní setkání dětí v Hradci Králové. Z naší farnosti pojede na setkání skupinka dětí od 7 - 14 let. Přihlásit  děti je možné do 8.května osobně v prodejně Angelos  a nebo telefonicky na čísle 607 565 758.

Diecézní setkání dětí s otcem biskupem (dále DSD) mají tradici již od počátku 90. let. Jejich účastníky jsou děti mladšího a staršího školního věku cca do 14 let. V současné době se konají jednou za dva roky a jsou organizovány pracovnicemi Katechetického a pedagogického centra. Každé setkání je zaměřeno tematicky. Kromě přípravy a realizace programu pro děti vydává KPC i CD s metodickými materiály a pomůckami k tématu setkání. Ty mohou sloužit zvláště těm, kteří se diecézního setkání nemohli zúčastnit, k přípravě podobných programů ve farnosti či vikariátě, jednotlivě také ve výuce náboženství.

více zde: http://www.bihk.cz/pastorace/katecheticke-centrum/diecezni-setkani-deti

Víra zahrnuje mnoho pravd, které si zdánlivě odporují… Víra ovšem říká něco, co neříkají smysly, netvrdí však opak toho, co ony vnímají; je nad nimi, ne proti nim.
Blaise Pascal