Řidič bezvěrec jede kolem řeky, když tu si všimne, že na břehu chytají ryby katolický kněz a rabín, přičemž opodál stojí cedule s nápisem "Pozor, blíží se konec vaší cesty!"
Řidič bezvěrec (takový ten běžný tolerantní typ) zpomalí, vytočí okénko a zahuláká: "Starejte se o sebe, pámbíčkáři mizerní!"
Načež dupne na plyn a uhání dál. Po chvíli se ozve mohutné žbluňknutí.
Rabín se otočí na kněze a praví: "Já jsem vám říkal, velebný pane, že tam bude lepší napsat 'most v rekonstrukci'!"

21.5.2016 Diecézní setkání dětí v Hradci Králové

setkani Hradec21.5.2016 v sobotu se koná Diecézní setkání dětí v Hradci Králové. Z naší farnosti pojede na setkání skupinka dětí od 7 - 14 let. Přihlásit  děti je možné do 8.května osobně v prodejně Angelos  a nebo telefonicky na čísle 607 565 758.

Diecézní setkání dětí s otcem biskupem (dále DSD) mají tradici již od počátku 90. let. Jejich účastníky jsou děti mladšího a staršího školního věku cca do 14 let. V současné době se konají jednou za dva roky a jsou organizovány pracovnicemi Katechetického a pedagogického centra. Každé setkání je zaměřeno tematicky. Kromě přípravy a realizace programu pro děti vydává KPC i CD s metodickými materiály a pomůckami k tématu setkání. Ty mohou sloužit zvláště těm, kteří se diecézního setkání nemohli zúčastnit, k přípravě podobných programů ve farnosti či vikariátě, jednotlivě také ve výuce náboženství.

více zde: http://www.bihk.cz/pastorace/katecheticke-centrum/diecezni-setkani-deti

Člověk má mířit dál, než kam sahá vzpažená ruka. Od čeho by bylo nebe...
Robert Browning