Přijde Matka Tereza k nebeské bráně. Zatluče. Za chvíli se otevře okýnko a vykoukne svatý Petr.
"Aha, to jsi ty, tak pojď dál, zrovna je čas večeře." A tak Matka Tereza dostane párek s hořčicí, poděkuje a jde spát.
Je ráno, snídaně, opět párek s hořčicí. Oběd, párek s hořčicí.Večeře, párek s hořčicí.
To už bylo M.Tereze divné, a tak říká:
"Víš, Petře, já jsem skromná a je mi jedno, co jím.
Ale řekni mi, proč je pořád jen párek s hořčicí?"
A svatý Petr říká:
"A viděla jsi tu někoho kromě nás? A pro dva se přeci nevyplatí vařit.

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik

Hana Skalická
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00
do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Tři králové přišli ve "hře s jesličkami"

3k1180008

6. ledna 2012 přišli do kostela sv. Václava v Lanškrouně tři králové. Výpravnou "hru s jesličkami", na které se podíleno sedm desítek účinkujících, připravila místní ZUŠ Jindřicha Pravečka ve spolupráci s Divadlem Ve středu.

část orchestru

Hudební složku představení měli na starost děti pod vedením svých pedagogů - zahrál orchestr Musica Viva pod vedením Oleha Stepasyuka a Cimbálek řízený Vjačeslavou Lohvinovou, sbor složený z nejmladších dětí připravila Tatiana Stepasiuková.

anděl

anděl přináší Ježíška

Marie a Josef

návštěvníci

Mezi vánočními koledami se odvíjel děj známého vánočního příběhu, ve kterém se již poněkolikáté představili herci místního amatérského Divadla Ve středu, nechyběli samozřejmě tři králové, pastýři ani další postavy, které přinesly dárky Ježíškovi.

Tři králové

další dary

závěr - ředitelka ZUŠ M.Obrová

poděkování účinkujících

Když otevíráte Bibli, je to jako otevírat dveře do pokoje. V tom pokoji sedí Bůh a říká: "Pojď dál, budeme si povídat...".
Jakub Limr, pastor KS HK