Z totality: Je poledne, v městské restauraci sedí místní straničtí funkcionáři a pozorují vesnického sedláka v holínkách, jak si objednává jídlo. Když mu ho přinesou, obřadně se pokřižuje a pustí do jídla. "Pojďte, uděláme si z něj srandu." Tak jo.
Přisednou k němu a předseda se ptá:
"Otče, to se před jídlem vždycky přežehnáte?" "Ano, vždycky."
"A tak to dělají u vás ve vesnici všichni?" Sedlák spolkne sousto a řekne:
"Jasně, všichni." To už se nedá vydržet, tak naléhají: "To není možné. Vážně všichni?"
Sedlák se zamyslí a pak říká: "Máte pravdu, všichni ne. Vůl a prase, ti přijdou ke korytu a hned žerou bez modlení."

Tři králové přišli ve "hře s jesličkami"

3k1180008

6. ledna 2012 přišli do kostela sv. Václava v Lanškrouně tři králové. Výpravnou "hru s jesličkami", na které se podíleno sedm desítek účinkujících, připravila místní ZUŠ Jindřicha Pravečka ve spolupráci s Divadlem Ve středu.

část orchestru

Hudební složku představení měli na starost děti pod vedením svých pedagogů - zahrál orchestr Musica Viva pod vedením Oleha Stepasyuka a Cimbálek řízený Vjačeslavou Lohvinovou, sbor složený z nejmladších dětí připravila Tatiana Stepasiuková.

anděl

anděl přináší Ježíška

Marie a Josef

návštěvníci

Mezi vánočními koledami se odvíjel děj známého vánočního příběhu, ve kterém se již poněkolikáté představili herci místního amatérského Divadla Ve středu, nechyběli samozřejmě tři králové, pastýři ani další postavy, které přinesly dárky Ježíškovi.

Tři králové

další dary

závěr - ředitelka ZUŠ M.Obrová

poděkování účinkujících

Žij tak, aby ti, kdo znají tebe, ale neznají Ježíše, toužili jej poznat, protože znají tebe.
Sten Rasmunssen