Rybaří takhle jeden farář ve Vltavě pod Vyšehradem a vytáhne zlatou rybku. Jak už to tak zlaté rybky dělají, tak i tato prosí, že když bude puštěna zpátky do vody, splní svému dobrodinci přání. Farář se podiví, že se rybce chce nazpátek do té špinavé vody, pak ji však pustí a vyslovuje své přání: "Co kdybys udělala něco s tou válkou v Kosovu?" "Hele", odvětí rybka, "já jsem jenom obyčejná malá vltavská zlatá rybka... Války - to je na mne moc. Zkus si přát něco jinýho." "Taky bych si přál, aby farníci v mé farnosti byli zbožní, trpěliví a milí." Rybička se chvilku zamyslí, a pak říká: "Kde že je ta válka...?"

Tříkrálová sbírka 2012

tks1180072

V sobotu 7. ledna  jsme  v Lanškrouně mohli potkat malé koledníky z Tříkrálové sbírky 2012.
Podle sdělení z lanškrounské radnice bylo na městském úřadě zapečetěno 20 pokladniček, koledníci jich použili dvanáct. V sobotu 7. ledna 2012 do nich v Lanškrouně vybrali celkem 70 467 Kč.

Oblastní charita uveřejnila pro obce lanškrounského regionu tyto předběžné vybrané částky:
Albrechtice  - 11.015 Kč, Horní Třešňovec - 16.285 Kč, Sázava - 12.264 Kč,
Horní Čermná - 32.099 Kč, Lanškroun - 70.467 Kč, Rudoltice - 20.009 Kč.

Oblastní charita už v prosinci oznámila, že výtěžek z Tříkrálové sbírky 2012 bude použit na materiálové vybavení nového charitního centra sociálních služeb v Lanškrouně, na podporu služeb občanské poradny, služby „Šance pro rodinu“ a rodinného centra v Horní Sloupnici, na úpravu prostor pro charitní ošetřovatelskou službu v Ústí n.O., na stavební úpravy budovy Centra pod střechou v Letohradě, k přímé pomoci potřebným a do fondu na rozvoj nových projektů.

Možná proto nás Bůh nemůže vyslyšet, že si z Něj děláme prostředek, a ne střed.
Sabine Naegeliová: Noc je plná hvězd