Tříkrálová sbírka 2012

tks1180072

V sobotu 7. ledna  jsme  v Lanškrouně mohli potkat malé koledníky z Tříkrálové sbírky 2012.
Podle sdělení z lanškrounské radnice bylo na městském úřadě zapečetěno 20 pokladniček, koledníci jich použili dvanáct. V sobotu 7. ledna 2012 do nich v Lanškrouně vybrali celkem 70 467 Kč.

Oblastní charita uveřejnila pro obce lanškrounského regionu tyto předběžné vybrané částky:
Albrechtice  - 11.015 Kč, Horní Třešňovec - 16.285 Kč, Sázava - 12.264 Kč,
Horní Čermná - 32.099 Kč, Lanškroun - 70.467 Kč, Rudoltice - 20.009 Kč.

Oblastní charita už v prosinci oznámila, že výtěžek z Tříkrálové sbírky 2012 bude použit na materiálové vybavení nového charitního centra sociálních služeb v Lanškrouně, na podporu služeb občanské poradny, služby „Šance pro rodinu“ a rodinného centra v Horní Sloupnici, na úpravu prostor pro charitní ošetřovatelskou službu v Ústí n.O., na stavební úpravy budovy Centra pod střechou v Letohradě, k přímé pomoci potřebným a do fondu na rozvoj nových projektů.

Ó pane, až jednoho dne uplyne veškerý čas a ty budeš svážet to, co jsi stvořil, kéž tomu žvatlavému lidskému rodu otevřeš svou velikou bránu a srovnáš ho do své věčné stáje, a kéž nás vyléčíš z otázek tím, že jim odebereš mysl!
Antoine de Saint Exupery