Muž a žena se srazí v autech. Bouračka je ošklivá. Obe jejich auta jsou úplně na maděru, ale ani jednomu z nich se nic nestalo... Když se vysoukali z aut, povídá žena muži: "Tak vy jste muž, to je zajímavé. Já jsem žena. Hmm, podívejte na naše auta! Nic z nich nezbylo, ale my jsme zranění nebyli. To musí být znamení od Boha. Měli jsme se setkat, stát se přáteli a žít spolu až do smrti. Muž přitakal: "To jo, to muselo být určitě znamení od Boha!" Žena pokračovala: "A podívejte se na tohle, další zázrak. Moje auto je totálně na mraky, ale tahle láhev vína je naprosto v pořádku. Bůh si určitě přeje, aby jsme toto víno vypili a oslavili tím naše štěstí." Potom podala láhev muži. Ten souhlasně přikývl, otevřel láhev a polovinu vypil. Pak ji podal zpět žene. Ta vzala láhev, zavřela ji a vrátila muži do rukou. Ten se jí zeptal: "Vy nebudete?" Načež mu odpověděla: "Ne. Jen počkám na policii."

Tříkrálová sbírka 2012

tks1180072

V sobotu 7. ledna  jsme  v Lanškrouně mohli potkat malé koledníky z Tříkrálové sbírky 2012.
Podle sdělení z lanškrounské radnice bylo na městském úřadě zapečetěno 20 pokladniček, koledníci jich použili dvanáct. V sobotu 7. ledna 2012 do nich v Lanškrouně vybrali celkem 70 467 Kč.

Oblastní charita uveřejnila pro obce lanškrounského regionu tyto předběžné vybrané částky:
Albrechtice  - 11.015 Kč, Horní Třešňovec - 16.285 Kč, Sázava - 12.264 Kč,
Horní Čermná - 32.099 Kč, Lanškroun - 70.467 Kč, Rudoltice - 20.009 Kč.

Oblastní charita už v prosinci oznámila, že výtěžek z Tříkrálové sbírky 2012 bude použit na materiálové vybavení nového charitního centra sociálních služeb v Lanškrouně, na podporu služeb občanské poradny, služby „Šance pro rodinu“ a rodinného centra v Horní Sloupnici, na úpravu prostor pro charitní ošetřovatelskou službu v Ústí n.O., na stavební úpravy budovy Centra pod střechou v Letohradě, k přímé pomoci potřebným a do fondu na rozvoj nových projektů.

Když jsem zůstával mimo církev a díval se dovnitř, nacházel jsem mnohé, co jsem mohl kritizovat. Jakmile jsem však do církve vstoupil naplno, uvědomil jsem si, jak obtížné je udržovat něco, co by se podobalo novozákonní vizi církve. Teď, když k neúspěchům církve sám přispívám, mám pro ně mnohem větší pochopení.
Philip Yancey, z knihy: Proč se obtěžovat s církví?