Z totality: Je poledne, v městské restauraci sedí místní straničtí funkcionáři a pozorují vesnického sedláka v holínkách, jak si objednává jídlo. Když mu ho přinesou, obřadně se pokřižuje a pustí do jídla. "Pojďte, uděláme si z něj srandu." Tak jo.
Přisednou k němu a předseda se ptá:
"Otče, to se před jídlem vždycky přežehnáte?" "Ano, vždycky."
"A tak to dělají u vás ve vesnici všichni?" Sedlák spolkne sousto a řekne:
"Jasně, všichni." To už se nedá vydržet, tak naléhají: "To není možné. Vážně všichni?"
Sedlák se zamyslí a pak říká: "Máte pravdu, všichni ne. Vůl a prase, ti přijdou ke korytu a hned žerou bez modlení."

V pořadu Uchem jehly uvidíme Jana Čenského

ujc1170773

Pořad Uchem jehly, který se bude vysílat na ČT 2  v neděli 29. ledna od 16:25, byl natáčen v Lanškrouně na začátku ledna. Hostem Zbigniewa Czendlika byl oblíbený herec Jan Čenský.

Jan Čenský má za sebou řadu rolí pohádkových princů a králů. V televiznímu seriálu obléká nyní často bílý plášť. Přiznal se, že je mu v roli primáře dobře. A že to potěšilo jeho maminku, která pochází z Pastvin, kde vyrůstal i on. Maminka pracovala ve zdravotnictví, ale žádné z jejích dětí se nestalo lékařem, byť by si to bývala asi přála.

Jan Čenský se kdysi, když se nedostal na konzervatoř, rok učil knihařem. Proto si ze zájmem prohlédl klenot farní knihovny - velmi starý Misál pražský tištěný v Lipsku.

Protože Vánoce podle tradice trvají až do Hromnic (2.2.), natáčelo sel i u jesliček ve vánočně vyzdobeném kostele sv. Václava. Jan Čenský měl prý z betléma nejraději anděla, ale při natáčení si prohlédl figurku svého "kolegy" - prince.

Kdybych už byl jednou nohou v nebi a bylo mi řečeno, abych šel znovu na zem, abych obrátil byť jen jednoho hříšníka, vrátil bych se.
Sv. Jan Maria Vianney