Rybaří takhle jeden farář ve Vltavě pod Vyšehradem a vytáhne zlatou rybku. Jak už to tak zlaté rybky dělají, tak i tato prosí, že když bude puštěna zpátky do vody, splní svému dobrodinci přání. Farář se podiví, že se rybce chce nazpátek do té špinavé vody, pak ji však pustí a vyslovuje své přání: "Co kdybys udělala něco s tou válkou v Kosovu?" "Hele", odvětí rybka, "já jsem jenom obyčejná malá vltavská zlatá rybka... Války - to je na mne moc. Zkus si přát něco jinýho." "Taky bych si přál, aby farníci v mé farnosti byli zbožní, trpěliví a milí." Rybička se chvilku zamyslí, a pak říká: "Kde že je ta válka...?"

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Občanská poradna dočasně přemístěna

Oblastní charita upozorňuje, že občanská poradna v Lanškrouně bude v nejbližších týdnech fungovat na jiném místě. Do konce března, tj. ve dnech 25.1., 8.2., 22.2., 14.3. a 28.3., je kontaktní místo občanské poradny v Lanškrouně dočasně přesunuto do jiné budovy MěÚ - nám. J.M.Marků 12, velká zasedací místnost v 1. patře (v budově sídlí také městská policie). Otevírací doba (9 -12 hodin) i provozní dny zůstávají zachovány.
Od dubna 2012 bude kontaktní místo občanské poradny zpět na radnici uprostřed náměstí.

Jen blázen si láme zuby na minulosti, neboť je skončená a pevná jako balvan žuly. Přijmi tento den, jak ti je dán, a nepotýkej se s tím, co nelze napravit. Co nelze napravit, nemá význam, a takové je vše, co minulo.
Antoine de Saint Exupery