Babička seděla na pláži, kde si její vnouček ve slunečním kloubouku a župánku hrál s kyblíčkem a lopatkou a plácal bábovičky. Najednou se objevila obrovská vlna, která zalila pláž, a když vtekla zpět do moře, vzala vnoučka s sebou. Babička padla na kolena a začala se modlit:
„Ó, Bože, prosím, vrať mi mého vnoučka. Je to tak nevinné stvoření, tak sladký chlapec, tak báječné dítko.“
Jako zázrakem se přihnala další velká vlna a zanechala po sobě vnoučka přesně na původním místě, v župánku a s lopatičkou a kyblíčkem. Babička obrátila oči k nebesům, rozhodila rukama a řekla naštvaně:
„Měl klobouček…“

Občanská poradna dočasně přemístěna

Oblastní charita upozorňuje, že občanská poradna v Lanškrouně bude v nejbližších týdnech fungovat na jiném místě. Do konce března, tj. ve dnech 25.1., 8.2., 22.2., 14.3. a 28.3., je kontaktní místo občanské poradny v Lanškrouně dočasně přesunuto do jiné budovy MěÚ - nám. J.M.Marků 12, velká zasedací místnost v 1. patře (v budově sídlí také městská policie). Otevírací doba (9 -12 hodin) i provozní dny zůstávají zachovány.
Od dubna 2012 bude kontaktní místo občanské poradny zpět na radnici uprostřed náměstí.

Multum legendum est, non multa. – Má se číst mnoho, nikoliv mnohé.
Plinius