Přišel Kohn za rabínem: " Rabi, malér! Mám syna, kluk chytrej, hlava otevřená, mohl být skoro rabín a on se nechal pokřtít!" Rabi odpovídá: "Kohn, to říkaj ausgerechnet mně? Vždyť já taky mám syna, kluk chytrej, hlava otevřená, mohl být skoro rabín a taky se nechal pokřtít! To nemůžeme tak nechat, jdeme za vrchním rabínem!" U vrchního rabína svému představému povídají: "Rebe, poslouchaj nás, oba máme syny, hlavy otevřený, mohli být skoro rabíni a nechali se pokřtít!" Na to vrchní rabin: "A to říkaj ausgerechnet mně? Vždyť já mám taky syna, kluk chytrej, hlava otevřená, už mohl být skoro rabín a on se nechal pokřtít! To nemůžeme tak nechat!" Vrchní rabi s nimi jde do synagógy a modlí se: Veliký Adónaj, máme problém. Všichni máme syny, kluci chytří, hlavy otevřené, mohli být skoro rabíni a oni se nechali pokřtít!" Zahřmí a shůry se ozve hlas: "Pánové, tohle vy říkáte ausgerechnet mně?"

Občanská poradna dočasně přemístěna

Oblastní charita upozorňuje, že občanská poradna v Lanškrouně bude v nejbližších týdnech fungovat na jiném místě. Do konce března, tj. ve dnech 25.1., 8.2., 22.2., 14.3. a 28.3., je kontaktní místo občanské poradny v Lanškrouně dočasně přesunuto do jiné budovy MěÚ - nám. J.M.Marků 12, velká zasedací místnost v 1. patře (v budově sídlí také městská policie). Otevírací doba (9 -12 hodin) i provozní dny zůstávají zachovány.
Od dubna 2012 bude kontaktní místo občanské poradny zpět na radnici uprostřed náměstí.

Fecisti nos ad Te et inquietum est cor nostrum donec requiescat in Te.
Stvořil jsi nás pro sebe, a neklidné je naše srdce, dokud nespočine v (Tobě.)

Sv. Augustin, Vyznání