Na faru přišla rázná dáma a hned: "Pane faráři, musíte nás rozvést!"
"Cože?" nechápal kněz.
"No rozvést, my už to spolu nevydržíme!" vysvětlovala rázná dáma.
"Aha," chytal půdu pod nohama kněz, "ale to přece nejde, manželství je nerozlučitelné, však jste si to slíbili, dokud vás smrt nerozdělí."
"Jaképak slíbili neslíbili, když jste nás sezdal, musíte nás i rozvést. A vůbec, my si to klidně zaplatíme!" trvala na svém dáma.
"Hm..." zamyslel se kněz, "no, přijďte zítra, ono to nejde tak nahonem, na svatbu jste se přece také připravovali, pěkně se oblečte, nějak to zkusíme."
Dáma spokojeně odešla domů a druhého dne připlula na faru v róbě a v doprovodu okravatovaného manžela. Kněz je přivítal, vzal kropáč, rozmáchl se... a bim dámu po hlavě! A bim pána! A znova dámu, a znova pána...
"Co to děláte?!" vzpamatovala se po chvíli ze šoku dáma.
"No vždyť jsem říkal - dokud vás smrt nerozdělí..."

Výstava skautských časopisů

s1230100Skauti mají od podzimu novou dřevěnou budovu s klubovnami na samém okraji Lanškrouna - za "atriáky" (Na Větru). Ve velké středové místnosti se mohou scházet při větších akcích, jako je například pěvecká soutěž Dosilaso. Ale ani tako velká místnost nestačila pro výstavu skautských časopisů, kterou jim zapůjčili skauti ze Zábřehu. Více než 2000 časopisů bylo rozmístěno také v menších klubovnách, takže si zájemci o předposledním lednovém víkendu vlastně mohli trochu prohlédnout i to, jak se stihly v novém zařídit jednotlivé oddíly.

z výstavy

Na výstavě byly k vidění české i zahraniční časopisy od nejstarších dob, také ty, které se zabývaly tábornickou tématikou i pod hlavičkami jiných organizací v době, kdy byl u nás skauting zakázán. Dále se mohli návštěvníci podívat na dva filmy věnované milovanému skautskému autorovi Jaroslavu Foglarovi a navíc mohli nahlédnout i do historie skautingu v Lanškrouně.

z výstavy

Výstava byla otevřena od 21. do 24. 1. 2012 a přilákala hodně zájemců. Na jedné z fotografií například současný vůdce střediska Zubr a Dikobraz Jiří Dušánek (Autíčko) provádí skupinu, ve které je i bývalý vedoucí lanškrounského střediska Jan Špičák (Kazan).

z výstavy

Kněz je láskou Kristova srdce.
Sv. Jan Maria Vianney