Jeden mladý mnich se rozhodl, že odejde do horského kláštera a podstoupí těžkou zkoušku mlčenlivosti, která mu dovoluje říci jen dvě slova za deset let. Po prvních deseti letech jde za otcem představeným. Vejde do kanceláře, otec přikývne a on povídá:
„Mizerné jídlo!“
Otec znovu kývne a ukáže rukou ven. Mnich tedy odejde.
Uplyne dalších deset let a audience se opakuje. Mnich tentokrát říká:
„Tvrdá postel!“
Konečně po třiceti letech mnich předstoupí před otce se zamračenou tváří a říká:
„Odcházím odsud!“
A otec se jen tak mírně usměje a povídá:
„Ani se nedivím. Co jste tady, pořád si jen stěžujete.“

Výstava skautských časopisů

s1230100Skauti mají od podzimu novou dřevěnou budovu s klubovnami na samém okraji Lanškrouna - za "atriáky" (Na Větru). Ve velké středové místnosti se mohou scházet při větších akcích, jako je například pěvecká soutěž Dosilaso. Ale ani tako velká místnost nestačila pro výstavu skautských časopisů, kterou jim zapůjčili skauti ze Zábřehu. Více než 2000 časopisů bylo rozmístěno také v menších klubovnách, takže si zájemci o předposledním lednovém víkendu vlastně mohli trochu prohlédnout i to, jak se stihly v novém zařídit jednotlivé oddíly.

z výstavy

Na výstavě byly k vidění české i zahraniční časopisy od nejstarších dob, také ty, které se zabývaly tábornickou tématikou i pod hlavičkami jiných organizací v době, kdy byl u nás skauting zakázán. Dále se mohli návštěvníci podívat na dva filmy věnované milovanému skautskému autorovi Jaroslavu Foglarovi a navíc mohli nahlédnout i do historie skautingu v Lanškrouně.

z výstavy

Výstava byla otevřena od 21. do 24. 1. 2012 a přilákala hodně zájemců. Na jedné z fotografií například současný vůdce střediska Zubr a Dikobraz Jiří Dušánek (Autíčko) provádí skupinu, ve které je i bývalý vedoucí lanškrounského střediska Jan Špičák (Kazan).

z výstavy

Zlo se vždy rodí tam, kde schází láska.
Hermann Hesse