Pepíček se soustavně špatně učil, samé čtyřky, ba i pětky. Otec mu vyhrožoval: „Pepíčku, když se budeš špatně učit, dám tě do křesťanské školy. Tam už si s tebou poradí.“ Protože se Pepíček nepolepšil, otec ho po půlroce přehlásil do křesťanské školy. A tu zázrak, Pepíček začal najednou nosit dvojky i jedničky. Nakonec se ho otec zeptal, čím to je. „Víš, tati,“ odvětil Pepíček, „když jsem poprvé přišel do křesťanské školy, na dvoře jsem uviděl jednoho ukřižovaného. Na školní chodbě visel druhý ukřižovaný. Vejdu do třídy, a na zdi další ukřižovaný. V té křesťanské škole to není žádná sranda, tam se s nikým dlouho nebaví.“

Výstava skautských časopisů

s1230100Skauti mají od podzimu novou dřevěnou budovu s klubovnami na samém okraji Lanškrouna - za "atriáky" (Na Větru). Ve velké středové místnosti se mohou scházet při větších akcích, jako je například pěvecká soutěž Dosilaso. Ale ani tako velká místnost nestačila pro výstavu skautských časopisů, kterou jim zapůjčili skauti ze Zábřehu. Více než 2000 časopisů bylo rozmístěno také v menších klubovnách, takže si zájemci o předposledním lednovém víkendu vlastně mohli trochu prohlédnout i to, jak se stihly v novém zařídit jednotlivé oddíly.

z výstavy

Na výstavě byly k vidění české i zahraniční časopisy od nejstarších dob, také ty, které se zabývaly tábornickou tématikou i pod hlavičkami jiných organizací v době, kdy byl u nás skauting zakázán. Dále se mohli návštěvníci podívat na dva filmy věnované milovanému skautskému autorovi Jaroslavu Foglarovi a navíc mohli nahlédnout i do historie skautingu v Lanškrouně.

z výstavy

Výstava byla otevřena od 21. do 24. 1. 2012 a přilákala hodně zájemců. Na jedné z fotografií například současný vůdce střediska Zubr a Dikobraz Jiří Dušánek (Autíčko) provádí skupinu, ve které je i bývalý vedoucí lanškrounského střediska Jan Špičák (Kazan).

z výstavy

Zabývajíce se svými bolestmi, zvětšujeme je. Přemýšlejíce o svých slabostech, posilujeme je.
Gottfried Keller