Muž a žena se srazí v autech. Bouračka je ošklivá. Obe jejich auta jsou úplně na maděru, ale ani jednomu z nich se nic nestalo... Když se vysoukali z aut, povídá žena muži: "Tak vy jste muž, to je zajímavé. Já jsem žena. Hmm, podívejte na naše auta! Nic z nich nezbylo, ale my jsme zranění nebyli. To musí být znamení od Boha. Měli jsme se setkat, stát se přáteli a žít spolu až do smrti. Muž přitakal: "To jo, to muselo být určitě znamení od Boha!" Žena pokračovala: "A podívejte se na tohle, další zázrak. Moje auto je totálně na mraky, ale tahle láhev vína je naprosto v pořádku. Bůh si určitě přeje, aby jsme toto víno vypili a oslavili tím naše štěstí." Potom podala láhev muži. Ten souhlasně přikývl, otevřel láhev a polovinu vypil. Pak ji podal zpět žene. Ta vzala láhev, zavřela ji a vrátila muži do rukou. Ten se jí zeptal: "Vy nebudete?" Načež mu odpověděla: "Ne. Jen počkám na policii."

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Výstava skautských časopisů

s1230100Skauti mají od podzimu novou dřevěnou budovu s klubovnami na samém okraji Lanškrouna - za "atriáky" (Na Větru). Ve velké středové místnosti se mohou scházet při větších akcích, jako je například pěvecká soutěž Dosilaso. Ale ani tako velká místnost nestačila pro výstavu skautských časopisů, kterou jim zapůjčili skauti ze Zábřehu. Více než 2000 časopisů bylo rozmístěno také v menších klubovnách, takže si zájemci o předposledním lednovém víkendu vlastně mohli trochu prohlédnout i to, jak se stihly v novém zařídit jednotlivé oddíly.

z výstavy

Na výstavě byly k vidění české i zahraniční časopisy od nejstarších dob, také ty, které se zabývaly tábornickou tématikou i pod hlavičkami jiných organizací v době, kdy byl u nás skauting zakázán. Dále se mohli návštěvníci podívat na dva filmy věnované milovanému skautskému autorovi Jaroslavu Foglarovi a navíc mohli nahlédnout i do historie skautingu v Lanškrouně.

z výstavy

Výstava byla otevřena od 21. do 24. 1. 2012 a přilákala hodně zájemců. Na jedné z fotografií například současný vůdce střediska Zubr a Dikobraz Jiří Dušánek (Autíčko) provádí skupinu, ve které je i bývalý vedoucí lanškrounského střediska Jan Špičák (Kazan).

z výstavy

Kdo chce jít rychle, jde sám, ale kdo chce dojít daleko, jde s druhými.
Staré české přísloví