Jeden ateista takhle rybařil na jednom skotském jezeře, když najednou jeho člun napadla lochnesská příšera. Jedna rána ocasem a chlápek i s člunem vylétl deset metrů do vzduchu. Příšera otevřela tlamu, aby ho chytla. On v úděsu zařval:
„Ach, Bože, pomoz mi!“
Vtom se všechno zastavilo, chlápek visí jen tak ve vzduchu, a z nebe se ozve hromový hlas:
„Myslel jsem, že ve mne nevěříš!“
„Ale no tak, Bože, nech toho. Před dvěma minutami jsem nevěřil ani na lochnesskou příšeru!“

Mrazivá zima

r2010025Mohou někoho vůbec potěšit současné mrazy, které na začátku února v noci dosahují až -20°C? Pokud o tom pochybujete, možná už jste zapomněli na své dětství.

Velký mráz totiž vyrobil přírodní kluziště. A na Krátký rybník rádi vyrazí bruslit  i ti, kteří mohou využít led v Hale Boži Modrého...

na Krátkém rybníce

Tak často slyšíme, jak lidé říkají: »Zlé časy, svízelná doba.« Žijme dobře, pak bude i naše doba dobrá. My jsme ta doba. Jací jsme my, taková je doba.
Sv. Augustin