Uchem jehly z 12.února

popelář

Proč si Zbigniew Czendlik oblékl „slušivou“ reflexní vestu? Nepokouší se o rekvalifikaci, ale na popeláře si zahrál v úvodu pořadu Uchem jehly, který ČT2 vysílala v neděli 12. února. Přivítal v něm totiž podnikatele Tomio Okamuru, který byl kdysi dokonce jistý čas i popelářem v Japonsku.

ujo1170871

ujo1170873

Práce popeláře byla ovšem jen krátkou epizodou v životě hosta. Také natáčení většiny pořadu samozřejmě proběhlo již v příjemnějších prostorách (po obvyklé přípravě).

příprava na natáčení

Tomio Okamura

Tomio Okamura dnes patří mezi české celebrity. Daří se mu v podnikání v cestovním ruchu a často je žádán o komentáře k nejrůznějším událostem. V poslední době se hodně vyjadřuje i ke stavu společnosti a k politice. Současnou krizi vidí ne tolik jako ekonomickou, jako spíš morální. Jeho heslem je prý „Ne doleva, ne doprava, ale dopředu!“ Ale podotýká, že lidé sice chtějí v politice slušné lidi, ale pokud se někdo takový pokusí v politice prosadit, tak ho odrovnají…

Jeho osobnost samozřejmě formovalo i to, že díky svému původu (otec je z poloviny Japonec a z poloviny Korejec) poznal život v Česku i v Japonsku, křesťanství i východní náboženství… Za podstatné považuje např. to, že bychom se měli zbavit závisti. Jemu samotnému se to prý podařilo před několika lety.

Tomio Okamura

Internetové ankety nedávno ukázaly, že názory Tomio Okamury oslovují diváky natolik, že by si ho mnozí uměli představit jako budoucího českého prezidenta. On sám má prý zatím v úmyslu kandidovat do senátu ve Zlínském kraji, odkud pochází jeho maminka. A vyzývá i ostatní: „Jen nenadávejme, ale sami buďme aktivnější!“

Kdo chce jít rychle, jde sám, ale kdo chce dojít daleko, jde s druhými.
Staré české přísloví