Muž a žena se srazí v autech. Bouračka je ošklivá. Obe jejich auta jsou úplně na maděru, ale ani jednomu z nich se nic nestalo... Když se vysoukali z aut, povídá žena muži: "Tak vy jste muž, to je zajímavé. Já jsem žena. Hmm, podívejte na naše auta! Nic z nich nezbylo, ale my jsme zranění nebyli. To musí být znamení od Boha. Měli jsme se setkat, stát se přáteli a žít spolu až do smrti. Muž přitakal: "To jo, to muselo být určitě znamení od Boha!" Žena pokračovala: "A podívejte se na tohle, další zázrak. Moje auto je totálně na mraky, ale tahle láhev vína je naprosto v pořádku. Bůh si určitě přeje, aby jsme toto víno vypili a oslavili tím naše štěstí." Potom podala láhev muži. Ten souhlasně přikývl, otevřel láhev a polovinu vypil. Pak ji podal zpět žene. Ta vzala láhev, zavřela ji a vrátila muži do rukou. Ten se jí zeptal: "Vy nebudete?" Načež mu odpověděla: "Ne. Jen počkám na policii."

Uchem jehly z 12.února

popelář

Proč si Zbigniew Czendlik oblékl „slušivou“ reflexní vestu? Nepokouší se o rekvalifikaci, ale na popeláře si zahrál v úvodu pořadu Uchem jehly, který ČT2 vysílala v neděli 12. února. Přivítal v něm totiž podnikatele Tomio Okamuru, který byl kdysi dokonce jistý čas i popelářem v Japonsku.

ujo1170871

ujo1170873

Práce popeláře byla ovšem jen krátkou epizodou v životě hosta. Také natáčení většiny pořadu samozřejmě proběhlo již v příjemnějších prostorách (po obvyklé přípravě).

příprava na natáčení

Tomio Okamura

Tomio Okamura dnes patří mezi české celebrity. Daří se mu v podnikání v cestovním ruchu a často je žádán o komentáře k nejrůznějším událostem. V poslední době se hodně vyjadřuje i ke stavu společnosti a k politice. Současnou krizi vidí ne tolik jako ekonomickou, jako spíš morální. Jeho heslem je prý „Ne doleva, ne doprava, ale dopředu!“ Ale podotýká, že lidé sice chtějí v politice slušné lidi, ale pokud se někdo takový pokusí v politice prosadit, tak ho odrovnají…

Jeho osobnost samozřejmě formovalo i to, že díky svému původu (otec je z poloviny Japonec a z poloviny Korejec) poznal život v Česku i v Japonsku, křesťanství i východní náboženství… Za podstatné považuje např. to, že bychom se měli zbavit závisti. Jemu samotnému se to prý podařilo před několika lety.

Tomio Okamura

Internetové ankety nedávno ukázaly, že názory Tomio Okamury oslovují diváky natolik, že by si ho mnozí uměli představit jako budoucího českého prezidenta. On sám má prý zatím v úmyslu kandidovat do senátu ve Zlínském kraji, odkud pochází jeho maminka. A vyzývá i ostatní: „Jen nenadávejme, ale sami buďme aktivnější!“

Ateisté jsou jediní, kteří zůstávají věrni bohu, na nějž nevěří.
Gabriel Laub