Kolik podivných křesťanů je třeba pro výměnu jedné žárovky ?
200!!! 100 jich sedí v církvi a modlí se dlouhé modlitby, aby se znovu objevilo světlo, 10 jich stojí na rozích ulic a přesvědčují kolemjdoucí, že pokud jim neuvěří, jejich žárovky zhasnou také, 5 se pokouší vymítat démona temnoty z prasklé žárovky, 10 jich tvrdí, že se za žárovku modlili a že navzdory svým pocitům věří, že žárovka svítí, 74 se jich snaží přesvědčit prasklou žárovku aby veřejně "uznala" své hříchy, aby ji Pán zase vrátil její světlo, a 1 zákonický idiot říká žárovce, že pokud chce být spasena, musí platit pravidelně desátky, nevynechávat bohoslužby a každý den vyprávět lidem: "Dříve jsem žila v temnotě, ale nyní jsem našla světlo". Pokud to všechno bude věrně dělat, dá-li Pán, světlo se jí vrátí (je ale možné že ji Hospodin jen vystavuje zkoušce - pak by mohla žárovka zůstat ve temnotě až na věky).

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Ohlédnutí do minulosti

chemlonové výrobkyChcete se trochu ohlédnout třeba do doby svého mládí? K tomu vám pomůže výstava, kterou můžete navštívit právě teď v lanškrounském muzeu. Zahájena byla 4. února.

Jde vlastně o výstavy dvě: Domácí umění a Jak jsme žili v 50. – 80. letech 20. století.

drátěné postavičky

Pod názvem Domácí umění najdeme rukodělné výrobky, kterými lidé zkrášlovali své domovy před 30 až 50 lety. Večerníčkovské postavičky, zvířátka ale i Švejky svařované z drátu nebo obrázky vypalované na překližce vyráběli ve svých dílnách muži, ženy zase třeba využívaly moderní materiál – chemlon – nejen na nástěnné koberečky.

Jak tehdy vypadala běžná domácnost, připomenou i ukázky zařízení kuchyně či obýváku.

lampičky

drhané a chemlonové výrobky

obšívaný pohár

svatevní fotografie

Jak jsme žili v 50. – 80. letech 20. století, to ukazují panely s fotografiemi z Lanškrouna, které výstavu dobře doplňují.

Výstava je otevřena (stejně jako městské muzeum) denně kromě pondělí až do začátku dubna.

Člověk, který měl smůlu, má skoro vždycky štěstí, že to s ním nedopadlo ještě hůře.
Mark Twain