tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Lanškroun pod sněhem

před radnicí

Zatímco dosud byla letošní zima na sníh skoupá, v polovině února si vše vynahradila. Každá mince má dvě strany, takže bohatá sněhová nadílka nejen vykouzlila krásnou zimní atmosféru, ale také dostala Lanškrounsko do zpráv o problémech se sjízdností komunikací.

farní zahrada

V polovině února se letos poprvé začal pořádně sypat z nebe sníh. Bylo ho hodně a navíc silný vítr neustále vytvářel závěje. Na některých místech i pár minut po průjezdu silničářů doslova nebylo možné najít silnici, a tak zapadaly náklaďáky i autobusy. Mnohé silnice na Lanškrounsku byly proto neprůjezdné. Ve středu 15.2. večer se Lanškroun dokonce stal jakýmsi „uzavřeným městem“ – silnicí jakýmkoliv směrem zvládl projet jen občas nějaký odvážlivec v osobním autě, nejspíš s pohonem všech kol.

V chráněných ulicích města měly technické služby přece jen snadnější práci než silničáři na otevřených úsecích. Na náměstích vznikly díky úklidu vozovek, parkovišť a chodníků velké hromady sněhu, na kterých si zimní radovánky užívají školáci.

Jiráskovo náměstí

ulice 28. října

náměstí J.M.Marků

před kinem

Fotografie jsou z pátku 17.února, kdy sněžit přestalo a oteplilo se. Dobře uklizené silnice a chodníky jsou v tuto chvíli už zase „černé“, tj. snadno sjízdné a schůdné.

Silničáři chtějí během víkendu prohrnout poslední málo frekventované zaváté silnice v regionu - mezi Horním Třešňovcem a Horní Čermnou (přes Mariánskou horu), Trpíkem a Květnou a Anenskou Studánkou a Helvíkovem.

u silnice na Lukovou

podvečerní krajina pod sněhem

Ctnosti, které nás mohou šťastně převést z dočasnosti do věčnosti, jsou pokora a láska.
Sv. Jan Bosco