tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Kdo bude 26. února v pořadu Uchem jehly?

Pavlína Wolfová

Zbigniew Czendlik na obrazovkách ve vysílání ČT2 tuto neděli v 15.25 přivítá známou moderátorku Pavlínu Wolfovou. Témat k rozhovoru se našlo mnoho. Oba se dobře znají, lanškrounský farář ji oddával a křtil její dceru. A dokonce jeho první televizní vystoupení se odehrálo právě u Pavlíny Wolfové v Áčku.

Pavlína Wolfová

Rozhovor dvou přátel byl při natáčení velmi otevřený. Došlo v něm mj. na děti (nejen ty z rozhlasového pořadu Děti vám to řeknou, který Pavlína Wolfová šest let připravovala, ale hlavně na její vlastní), na rozvod nebo na životní bilancování v době kulatých narozenin.

Pavlína Wolfová

Co se ona sama v životě naučila? Například to, že jsou problémy, nad kterými je nutno mávnout rukou a telefony, které je nutno nebrat. I to, že chybou žen je, když příliš dávají najevo své city (štěstí nebo smutek) – za takovou upřímnost se jim často lidé vysmějí.

Úvod pořadu se natáčel na místě poněkud neobvyklém – na lanškrounském hřbitově:

na hřbitově

Když jsem zůstával mimo církev a díval se dovnitř, nacházel jsem mnohé, co jsem mohl kritizovat. Jakmile jsem však do církve vstoupil naplno, uvědomil jsem si, jak obtížné je udržovat něco, co by se podobalo novozákonní vizi církve. Teď, když k neúspěchům církve sám přispívám, mám pro ně mnohem větší pochopení.
Philip Yancey, z knihy: Proč se obtěžovat s církví?