Jiří Stivín si zahrál s Pištci

Jiří Stivín

V neděli 26.2.2012 čekala hosty restaurace U Pastýře hudební lahůdka. Přišel sem zahrát Jiří Stivín, který do Lanškrouna dorazil na natáčení dalšího pořadu Uchem jehly. A nemusel hrát sám. Ředitelka ZUŠ Marta Obrová totiž přivedla část svých Lanškrounských pištců.

Při večerním vystoupení v restauraci měl už Jiří Stivín za sebou natáčení rozhovoru se Zbigniewem Czendlikem. Ten se ho např. ptal na čepici, která je nedílnou součástí hudebníkovy image. Nosí ji už léta a odkládá ji jen při hraní v kostele nebo v Rudolfinu.Hrát začínal na saxofon, až po něm pak přibral i flétnu.

Jiří Stivín v salónku restaurace

Jiří Stivín, který kdysi studoval na FAMU, rád fotografuje. Zvěčnil si sebe při natáčení rozhovoru, ale také Lanškrounské pištce, kteří mu přišli zahrát na uvítanou do restaurace U Pastýře. Jiří Stivín si tam nejdříve vyzkoušel, zda improvizaci na flétnu zvládá Zbigniew Czendlik. Když to "nebylo ono" ani se zapůjčenou čepicí, zahrál si raději s mladými Pištci.

Pištci a Jiří Stivín

Jiří Stivín

Na příjemný večer s krásnou hudbou budou návštěvníci restaurace dlouho vzpomínat.

Lada Sitová

Právě když se obrátím ke Kristu a vydám mu svou osobnost, začínám teprve mít svou vlastní.