Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

8.jpg
214.jpg
261.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Paní Hlavsová šla po náměstí a potkal jí kněz Opička: "Jak se máme, paní Hlavsová, neoddával jsem vás před dvěma lety?" "Ano, otče, byl jste to vy. Mám se dobře." "A co nějaké ratolesti, už máte?" "Ještě ne, otče." "Jedu příští týden na konferenci do Vatikánu, tak tam za vás zapálím svíci. "Děkuji mnohokrát, otče." Minulo několik let a potkali se znova. Kněz se ptá: "Dobrý den, paní Hlavsová. Tak co, jak se vede?" "Ale, docela to ujde, otče." "A co dětičky, už nějaké máte?" "Ano, otče. Mám dvoje dvojčata a k tomu čtyři další. Dohromady osm." "To je báječné. A co váš pan manžel?" "Včera jel do Vatikánu, sfouknout tu pitomou svíci!"

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Nevyhovující jízdní řády čekají změny

zastávka u nádraží

V prosinci byl v našem Pardubickém kraji zaveden systém IREDO (integrovaná regionální doprava). Mimo jiné se měla zlepšit návaznost vlaků a autobusů. Proto byla mj. zřízena nová autobusová zastávka u vlakového nádraží, která jistě potěšila cestující z okolních obcí, pro něž je Lanškroun pouze přestupním místem na jejich (mnohdy každodenní) cestě.

Nový systém, který má dopravu zjednodušit, ale zatím mnohde spíš přinesl problémy. Jako vždy, když se předělává něco, co fungovalo… Proto se na základě požadavků obcí chystají změny a tým z firmy Oredo, která má systém na starosti, dorazil jednat i na Lanškrounsko. O požadavcích obcí i o úterním jednání se můžete dočíst na webu města www.lanskroun.eu.

Zde jen stručně: Změny jízdních řádů budou oznámeny 5. března a platit začnou od 1. dubna. Měla by zmizet dosavadní zpoždění díky posunu odjezdů. A pokud někde lidé poukazovali na zbytečné plýtvání, že jezdí prázdné autobusy, měly by být takové spoje zrušeny. Několik urgentních změn ale nastane mimořádně už od 4. března.

V Oredu naplánovali i změnu směru jízdy autobusů u nádraží ČD v Lanškrouně. Ty sem jezdily dosud oběma směry, takže ne vždy mohli cestující vystupovat a nastupovat na nově zřízené zastávce s vyznačeným příchodem k vlaku (viz fotografie).

neexistující zastávka

Jak problém vznikl? Tvůrci systému původně počítali, že autobusy budou projíždět z autobusového nádraží na vlakové Tovární ulicí (to je jednosměrka podél zdi starého závodu Tesly):

Tovární ulice

Ale ta není na každodenní průjezd desítek autobusů vyhovující. A tak některé autobusy přijížděly na vlakové nádraží z Nádražní ulice (od kulturáku) a vyjížděly na Dvořákovu ulici (od kruhového objezdu směr na Ústí), jiné jezdily opačným směrem – na vyznačenou zastávku.

Nyní se počítá s tím, že všechny spoje budou v Lanškrouně vedeny pouze směrem nádraží ČD – Nádražní ulice - autobusové nádraží.

Směr je patrný z fotografií (příjezd z Dvořákovy ulice, zastávka u nádraží ČD - autobusové nádraží):

příjezd

zastávka na nádraží ČD

autobusové nádraží

Toto řešení by mělo zajistit bezpečné přestupy pro cestující.

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Kdo ničemu nevěří, tomu taky nic nevěřím.
Jan Neruda