Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

192.jpg
134.jpg
172.jpg

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Jak se točí Uchem jehly

kamera

Pokud vás zajímá, jak vlastně vzniká oblíbený pořad Uchem jehly, vybrala jsem pro vás pár fotografií z dění, které kamery nezaznamenávají. Občas jsem nějaké takové foto zařadila ke zprávě o natáčení některého z dílů, ale jistě stojí za to podívat se na činnost štábu podrobněji.

Když do Lanškrouna přijede z Brna štáb vedený režisérem Ladislavem Cmíralem, musí se nejdříve připravit prostor, kde se natáčí. K obývacího pokoje na faře je nutno vystěhovat většinu volně stojícího nábytku, aby se vešly kamery, osvětlení a hlavně stolek, u kterého si Zbigniew Czendlik povídá se svými hosty.

stěhování

nastěhovaná technika

jedna z kamer

Pokud je k dispozici přenosový vůz, zaparkuje před farou a kabely je propojen s kamerami.

přenosový vůz

Některé díly se natáčejí bez přenosového vozu. Pak režisér spolu zvukovým mistrem a hlavním kameramanem musí provizorně rozložit své pracoviště v rohu na chodbě a jednotlivé kamery zaznamenávají natočený materiál na vložené kazety (tzv. kamkordéry).

provizorní režie

zvukař

Maskérka se postará o perfektní vzhled obou protagonistů, mikrofonista jim na oblečení připevní mikrofony.

maskérka

mikrofonista

Režisér uděluje pokyny do sluchátek, občas ale přijde i přímo "na plac".

pokyny režiséra

Z natáčení se pořizuje i fotografický záznam, který se využije např. na internetové stránky pořadu.

fotografování

Další práce čeká techniky a kameramany při natáčení úvodu na jiném místě, i zde je nutno připravit odpovídající osvětlení a nazvučení.

stěhování techniky

příprava techniky

Na fotografiích chybí ti členové štábu, jejichž práce není tak "akční", ale bez kterých by pořad také nemohl vzniknout - šéfdramaturg Patrick Diviš a vedoucí produkce Kateřina Kovářová.

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Multum legendum est, non multa. – Má se číst mnoho, nikoliv mnohé.
Plinius