Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

138.jpg
242.jpg
138.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Pepíček se soustavně špatně učil, samé čtyřky, ba i pětky. Otec mu vyhrožoval: „Pepíčku, když se budeš špatně učit, dám tě do křesťanské školy. Tam už si s tebou poradí.“ Protože se Pepíček nepolepšil, otec ho po půlroce přehlásil do křesťanské školy. A tu zázrak, Pepíček začal najednou nosit dvojky i jedničky. Nakonec se ho otec zeptal, čím to je. „Víš, tati,“ odvětil Pepíček, „když jsem poprvé přišel do křesťanské školy, na dvoře jsem uviděl jednoho ukřižovaného. Na školní chodbě visel druhý ukřižovaný. Vejdu do třídy, a na zdi další ukřižovaný. V té křesťanské škole to není žádná sranda, tam se s nikým dlouho nebaví.“

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Lanškrounští cítí s Tibeťany

tibetská pouzdra

Lanškroun je jedním z 24 českých měst, kde se koná 11. ročník festivalu ProTibet pořádaného občanským sdružením M.O.S.T. Cílem festivalu je seznámit návštěvníky s tibetskou kulturou, tradicemi tibetského buddhismu a s problémy, které Tibeťané ve své zemi či v exilu řeší.

Program festivalu ProTibet byl zahájen ve středu 7.března v lanškrounském kině za účasti starostky Stanislavy Švarcové a tajemníka městského úřadu Petra Kotěry (na fotografii děkuje učitelce ZUŠ Andree Staškové, která připravila aktivitu pro děti - skládání mandal z víček PET lahví).

návštěvníci

starostka a tajemník

poděkování učitelce

Byly promítnuty černobílé dokumentární filmy z Tibetského archivu (mj. o začátcích tibetského exilu v Indii a pomoci poskytované mu církevními organizacemi) a také film o himalájském výstupu českého horolezce Radka Jaroše.

Zájem diváků byl poměrně velký. Na dobrovolném vstupném bylo vybráno 2461 Kč.

V předsálí bylo možno zakoupit rukodělné výrobky Tibeťanů z exilových vesnic (pouzdra a přívěšky na mobily, náhrdelníky apod.) a další předměty, které se váží k Tibetu. Podle sdělení Petry Brejšové z kanceláře starostky a tajemníka městského úřadu se jich prodalo za 1868 Kč.

prodávané předměty

Ten, kdo se nezúčastnil promítání v kině a chtěl by ještě přispět, může využít nabídku horolezců z HK Lanškroun, o.s.  - v sobotu 10.3. o 16 do 18 hodin si lze pod dohledem zkušených instruktorů vyzkoušet lezení na umělé stěně v tělocvičně ZŠ na náměstí A.Jiráska. Peníze z dobrovolného vstupného (stejně jako z celého festivalu) budou určeny na podporu tibetské školy Gyalten.

Tibetská vlajka bude před lanškrounskou radnicí vyvěšena v pátek 9.3. bude v 13.30 hod.

Program celého festivalu v ČR a další informace (včetně nabídky internetového obchodu s výrobky Tibeťanů) najdete na webových stránkách www.protibet.org.

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Zabývajíce se svými bolestmi, zvětšujeme je. Přemýšlejíce o svých slabostech, posilujeme je.
Gottfried Keller