Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

278.jpg
243.jpg
265.jpg

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

V pořadu Uchem jehly bude Vladimír Dlouhý

Vladimír Dlouhý

Po revoluci v roce 1989 se stal ministrem hospodářství ve vládě Mariána Čalfy, později ministrem průmyslu ve dvou vládách Václava Klause. Když mu bylo 44 let, odešel z politiky. Řeč je o ekonomovi Vladimíru Dlouhém, hostu pořadu Uchem jehly, který se bude vysílat v nedělí 11.3. od 15.25 na ČT2.

Vladimír Dlouhý toho v životě stihl opravdu hodně. Vystudoval VŠE v Praze, vzdělání si doplnil na Katolické univerzitě v Lovani (Leuwen, Belgie) - mohl totiž tehdy využít možnost akademické výměny po podepsání helsinské dohody v roce 1975 - a na matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Do revoluce pracoval v Prognostickém ústavu ČSAV (a byl členem KSČ). Po ní se stal poslancem Federálního shromáždění ČSFR, členem ODA a na zhruba 8 let i ministrem. Po odchodu z politiky působí jako člen dozorčích rad, ekonomický poradce (je mj. i členem známého NERVu) a vysokoškolský pedagog.

Vladimír Dlouhý

Rozhovor se Zbigniewem Czendlikem se samozřejmě hodně točil kolem ekonomiky. Vladimír Dlouhý říká například, že nikdy v historii nebylo za 20-30 let vytaženo z chudoby tolik lidí, jako se to podařilo nyní. Ale lidé stejně vidí ty stále se rozevírající nůžky příjmových rozdílů. I když si je vědom, že za takový výrok si popularitu nevyslouží, přesto tvrdí, že česká společnost má pořád ještě polštář na utahování opasků, vždyť pro lidi jsou běžné věci nedávno zcela neznámé nebo rozhodně ne tolik rozšířené – mobily, každoroční dovolené apod. Prostě na tom nejsme tak zle, jak se může podle všeobecné nálady zdát… A jaký vliv na současnost měla činnost vlád, v nichž byl ministrem? Považuje ji za dobrý základ, byť spoustu věcí určitě mohli udělat lépe. Ovšem, kdo nic nedělá, nic nezkazí…

Vladimír Dlouhý

Zajímá vás víc? Podívejte se už tuto neděli na pořad Uchem jehly.

Foto: Jaromír Šallé

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Hledal jsem lásku - marně. Hledal jsem přítele - též marně. Hledal jsem Boha a nalezl jsem milujícího přítele. Nyní mám vše.
Blaise Pascal