Stáli jednou v jakési frontě dva pánové. Když už to trvalo delší dobu, otočil se jeden na druhého a začal: – Víte, ta doba dneska je dost hrozná, pořád nějaké zločiny, teď ten terorismus, katastrofy... Nechtěl byste se o tom něco dozvědět? – Nechtěl. Chvíle ticha, pak druhý pokus: – A ta dnešní mládež, to je strašné, morálku to žádnou nemá, pořád jen ty diskotéky, alkohol, drogy, sex – nechtěl byste se dozvědět, proč to tak je a co s tím? – Nechtěl. Opět ticho. – A jestlipak víte, že existuje jedna stará kniha, která se jmenuje Bible, a tam je úplně všechno, co potřebujete pro život, jak přežít tuhle dobu, jak se zachránit; nechtěl byste se o tom něco dozvědět? – Nechtěl. Po rozpačitém tichu se první muž vzchopil k poslednímu pokusu: – A víte, že Hospodin slíbil, že nás zachrání a že nás nenechá padnout, že se o nás postará? Nechtěl byste se o tom něco dozvědět? – Nechtěl. Ale to už se dostali na řadu. Když pak odcházeli, zavolal druhý muž na prvního: – A teď vy, pane. Nechtěl byste se dozvědět, jak zní jedenácté přikázání? – No chtěl! – Mě neoblafneš!

Znáte lanškrounskou Senior dopravu?

sd01941

Lanškroun patří mezi města, kde mohou senioři, osoby zdravotně oslabené a rodiče s dětmi, kteří potřebují navštívit lékaře či přátele, zajít na úřad nebo na nákup, využít Senior dopravu ČČK.

Automobil nezbytný pro zavedení této služby byl pořízen z výtěžku golfového turnaje ZIBI Cup, který v roce 2009 pořádal lanškrounský farář Zbigniew Czendlik.

Na její provoz přispívá město Lanškroun, Pardubický kraj, Gaudium, o.p.s., a další sponzoři. Je spolufinancována také z příspěvků klientů na dopravu a z činnosti Oblastního spolku ČČK Ústí nad Orlicí.

Senior doprava je v provozu každý pracovní den od 7.00 do 15.30 hodin (po dohodě je možné i mimo tyto hodiny a dny). Jízda se objednává předem, a to v Lanškrouně a okolí na tel.č. 773 595 126. Modrý Renault Kangoo řídí ochotná paní Michaela Kráčmarová.

Platí se zakoupením některé z permanentek na 5 (za 150 Kč), 10 (za 290 Kč) nebo 15 jízd (za 410 Kč). Jedna jízda po městě (nástup – cesta – výstup) tak vyjde nejvýše na 30 Kč. Pokud jede více osob ze stejného nástupního místa do stejného cíle, platí se jen jednou. Cesta k lékaři a zpět jsou dvě různé jízdy. Permanentka je přenosná a je možné hradit z ní také jízdy mimo město (kde vychází cena za 1 km na 7,50 Kč). Když řidička odjede za dalším klientem a později se vrátí klienta odvézt domů, neplatí se čekací doba. Pokud ale pracovnice Senior dopravy ČČK čeká s klientem na místě, platí se za 30 minut čekání jako za jednu jízdu.

Fotografie zachycují jednu typickou jízdu: paní Kráčmarová přijíždí v dohodnutou domu k domu, zazvoní, pomůže klientům dojít k vozidlu a nastoupit. Poté je odváží do cíle jejich cesty.

příjezd ke klientovi

cesta k autu

nastupování

odjezd

Více informací najdete na http://www.cckuo.cz/doprava.htm

Tomu, kdo usiluje o spravedlnost, ačkoli ví, že mu tím vzniknou jenom nevýhody, patří požehnání Boha.
Sv. Jan Nepomucký