Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

92.jpg
253.jpg
123.jpg

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Vyprávění Roberta Vana

ujrv02988f

V neděli 18. března se na lanškrounské faře natáčely další dva díly pořadu Uchem jehly.

Farář Zbigniew Czendlik si tentokrát povídal se sportovní střelkyní Lenkou Maruškovou, majitelkou stříbrné medaile z olympiády v Athénách 2004, a se známým fotografem slovenského původu žijícím nyní v Praze Robertem Vanem.

Oba své hosty přivedl Zbigniew Czendlik večer do restaurace U Pastýře.

s Lenkou Maruškovou

Možnost poslechnout si názory známého kolegy využilo mj. několik místních fotografů.

fotografování

Robert Vano získal bohaté životní zkušenosti a dovede o nich poutavě vyprávět. Zbigniew Czendlik prozradil, že natočený materiál je díky tomu podstatně delší než jindy. Pořad Uchem jehly ale musí mít svou obvyklou stopáž, takže se opravdu mnohé nevejde. A tak je jistě dobře, že některé historky mohli slyšet aspoň hosté U Pastýře. Třeba hned tu o tom, jak si v sedmnácti letech neuměl představit, jak bude vypadat ta „železná opona“, přes kterou se s kamarádem a jednou dívkou rozhodli utéct do západního světa. Jelikož tehdy ještě nebyli plnoletí, musel se pak najít někdo, kdo je na Západě adoptoval. V jeho případě to byla americká rodina, a tak se ocitl v Americe…

Robert Vano

Robert Vano

Robert Vano

Robert Vano mluvil samozřejmě i o fotografování. On při něm preferuje denní, přirozené světlo a dlouhé časy expozice – říká, že „Pánbůh svítí nejlépe“. O fotografiích, které vznikají s bleskem, říká, že jsou vhodné tak pro Blesk…

Zbigniew Czendlik prozradil, že tentokrát si se svými hosty vyzkoušel to, co ovládají - s Lenkou Maruškovou si zastřílel ze sportovní pistole a také ve fotoateliéru pořídil několik portrétů Roberta Vana.

Robert Vano

Robert Vano

A kdy uvidíme natočené rozhovory v televizi? Podle sdělení produkce by se díl s Lenkou Maruškovou měl vysílat 20. května, Roberta Vana uvidíme v pořadu Uchem jehly 3. června.

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Když jsem zůstával mimo církev a díval se dovnitř, nacházel jsem mnohé, co jsem mohl kritizovat. Jakmile jsem však do církve vstoupil naplno, uvědomil jsem si, jak obtížné je udržovat něco, co by se podobalo novozákonní vizi církve. Teď, když k neúspěchům církve sám přispívám, mám pro ně mnohem větší pochopení.
Philip Yancey, z knihy: Proč se obtěžovat s církví?