Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

209.jpg
37.jpg
170.jpg

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Vydejte se za bledulkami

b03041d K jaru na Lanškrounsku patří "bledulkové koberce", které se na začátku jara rozvinou podél lesních potůčků a říček. Pokud si chcete užít pohled na první bledulky, vydejte se v jarním sluníčku na nenáročnou vycházku po asfaltované cestě do Sázavského údolí. S přibývajícími výškovými metry se bledulky u Moravské Sázavy ještě ukrývají pod zbytky sněhového a ledového příkrovu. 

Fotografie jsou z pátku 23. března.

Moravská Sázava

bledule

Podobně snadno přístupná jako Sázavské údolí je i rezervace Králova zahrada poblíž vlakové zastávky Semanín - jde se tam po zpevněné cestě, která slouží i pro cyklotrasu mířící do Svitav. Také tam už bledulky najdete.

bledule

bledule

Na Lanškrounsku máme rezervaci V dole přístupnou z Herbortic (ale pouze po polní a lesní cestě, která bývá v době květu bledulek ještě hodně blátivá). Je to přece jen výš, takže ty pravé koberce z rozkvetlých bledulek tam obvykle najdete až na přelomu března a dubna.

bledule

bledule

Bledulky ovšem nehledí na hranice rezervací a v tuto dobu kvetou podél mnohých potoků. Stačí se jen při procházce dívat. A domů si odnést... ne natrhanou kytici, ale obrázek ve své paměti nebo pár fotografií. Bledule jarní je totiž chráněna.

Navíc jistě chcete dopřát potěšení z pohledu na křehké posly jara i ostatním.

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Věz, že když vstupuješ do chrámu, Bůh tě nesoudí, nýbrž přijímá.
Antoine de Saint Exupery