O jarních prázdninách nuda nebyla

prázdniny

Program o jarních prázdninách, organizovaný naší farností, využily hlavně děti, které zůstaly doma, nejely na hory ani k prarodičům. Tradičně největší zájem byl o bowling. Bazén pro méně náročné skrývá možnost zahrát si různé vodní hry a do nového digitálního kina je také dobré občas zajít a podpořit ho. Ne v každém městě takové kino promítá. Viděli jsme zde pohádku Kocour v botách.

Stavebnice „GEOMAG na cestách“ je ve Východních Čechách již dobře známá. Magnetické kuličky a tyčinky různých barev je možné skládat do tvarů, pro větší pevnost se konstrukce vyplní dílky z plastu. Ten, kdo nemá fantazii, použije návody na stavby. Tentokrát nejnáročnější stavbu postavili Honzík s Vojtou a jistě na fotce poznáte, co to bylo.

stavebnice

Stavebnice učí trpělivosti a zručnosti rukou, vozí ji paní Balvínová z Vysokého Mýta a zájemci si ji mohou objednat do škol nebo jiných zařízení. Kontakt www.geobalvinka.cz, na stránkách jsou mimo jiné také ukázky staveb, které děti postavily. Některých akcí se zúčastnily také maminky s malými dětmi.

v bazénu

A hry, které letos upoutaly? Zmrzlinový stroj s modelínou, Ubongo, výrobky z korálků pro misie a také jsme vařili. Langoše všem chutnaly, bylo jich však málo. Děkujeme všem, kdo pomohly s přípravou a těšíme se zase někdy na setkání.

Hanka a Lída

Ať je to již víra náboženská, víra národní, politická nebo víra v krásu a v potřebnost nějakého díla, každá společenská víra obdivuhodně posiluje lásku.
André Maurois