Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

18.jpg
150.jpg
105.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Protrhne se hráz a voda rychle zaplavuje přilehlou vesničku. Všichni už jsou pryč, jenom farář stojí na věži kostela a modlí se. Přijede k němu člun požárníků: Pojďte otče, odvezeme vás. Ne, já tady zůstanu, Ježíš mě zachrání. Člun tedy odjede. Voda už dosahuje až nahoru na věž, tam stojí farář, drží se kříže a modlí se. Přijede k němu loď domobrany: Pojďte otče, odvezeme vás. Ne, já tady zůstanu, Ježíš mě zachrání. Loď odjede. Vesnice je už skoro celá zatopená, z vody kouká jen farářova hlava. Přiletí helikoptéra: Pojďte otče, hodíme vám lano. Ne, já tady zůstanu, Ježíš mě zachrání. Helikoptéra odletí a farář se utopí. Potom v nebi potká Ježíše a ptá se ho: Proč jsi mě nezachránil?? Co bys ještě chtěl, vždyť jsem ti poslal dvě lodě a helikoptéru.

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

O nejkrásnějším vajíčku rozhodne i Zbigniew Czendlik

velikonoční vajčka

Druhý ročník soutěže o nejkrásnější vajíčko Lanškrounska pořádá místní organizace Svazu tělesně postižených (STP). Zatímco prvního ročníku se loni zúčastnilo 26 soutěžících s celkem 169 vajíčky, letos se na vernisáži velikonoční výstavy, která probíhá od 31.3. do 5.4. v místním domově pro seniory, představilo 291 vajíček od 36 soutěžících ve věku od 6 do 87 let.


Vernisáž zahájila Blanka Svetlíková ze STP a Milan Minář, ředitel domova pro seniory. Následovalo vystoupení klientů Domova U Studánky v Anenské Studánce, kteří si připravili písničky a scénku.

zdobení kraslice

Návštěvníci si mohli vyzkoušet některé techniky zdobení vajec s manželi Výtiskovými a paní Holečkovou, pletení pomlázky s panem Štěpánkem, zdobení perníků s paní Andělovou, výrobu keramiky s členy keramického kroužku, nebo se podívat na ukázku drátování v podání paní Krasavy Šerkopové. Dále pro ně bylo připraveno promítání filmů z činnosti STP, tipovací soutěž, prodej velikonočních sladkostí a dekorací.

nabídka dekorací

Proběhla i charitativní dražba velkého keramického vejce, které vyrobila paní Zdena Šípková.

charitativní dražba

Na čtvrtek 5. dubna v 16 hodin pořadatelé připravují vyhlášení letošních vítězů. Odborná porota, do které pořadatelé pozvali starostku Lanškrouna Stanislavu Švarcovou, ředitelku muzea Marii Borkovcovou, místopředsedkyni MO STP Lanškroun Gertrudu Jiráskovou, ředitele domova pro seniory Milana Mináře a také faráře Zbigniewa Czendlika, vybere tři letošní nejhezčí vajíčka. O tom, jak těžkou práci bude mít, se můžete přijít přesvědčit i Vy.

soutěžní výrobky

soutěžní výrobky

perníková vajíčka

Velikonoční výstava je otevřena denně od 9 do 17 hodin až do čtvrtka 5. dubna. A můžete zde nejen hlasovat pro vajíčko, které se nejvíc líbí právě vám, ale hlavně najít inspiraci pro krásnou vlastnoruční velikonoční výzdobu.

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Ať je to již víra náboženská, víra národní, politická nebo víra v krásu a v potřebnost nějakého díla, každá společenská víra obdivuhodně posiluje lásku.
André Maurois