Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

241.jpg
277.jpg
278.jpg

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

O nejkrásnějším vajíčku rozhodne i Zbigniew Czendlik

velikonoční vajčka

Druhý ročník soutěže o nejkrásnější vajíčko Lanškrounska pořádá místní organizace Svazu tělesně postižených (STP). Zatímco prvního ročníku se loni zúčastnilo 26 soutěžících s celkem 169 vajíčky, letos se na vernisáži velikonoční výstavy, která probíhá od 31.3. do 5.4. v místním domově pro seniory, představilo 291 vajíček od 36 soutěžících ve věku od 6 do 87 let.


Vernisáž zahájila Blanka Svetlíková ze STP a Milan Minář, ředitel domova pro seniory. Následovalo vystoupení klientů Domova U Studánky v Anenské Studánce, kteří si připravili písničky a scénku.

zdobení kraslice

Návštěvníci si mohli vyzkoušet některé techniky zdobení vajec s manželi Výtiskovými a paní Holečkovou, pletení pomlázky s panem Štěpánkem, zdobení perníků s paní Andělovou, výrobu keramiky s členy keramického kroužku, nebo se podívat na ukázku drátování v podání paní Krasavy Šerkopové. Dále pro ně bylo připraveno promítání filmů z činnosti STP, tipovací soutěž, prodej velikonočních sladkostí a dekorací.

nabídka dekorací

Proběhla i charitativní dražba velkého keramického vejce, které vyrobila paní Zdena Šípková.

charitativní dražba

Na čtvrtek 5. dubna v 16 hodin pořadatelé připravují vyhlášení letošních vítězů. Odborná porota, do které pořadatelé pozvali starostku Lanškrouna Stanislavu Švarcovou, ředitelku muzea Marii Borkovcovou, místopředsedkyni MO STP Lanškroun Gertrudu Jiráskovou, ředitele domova pro seniory Milana Mináře a také faráře Zbigniewa Czendlika, vybere tři letošní nejhezčí vajíčka. O tom, jak těžkou práci bude mít, se můžete přijít přesvědčit i Vy.

soutěžní výrobky

soutěžní výrobky

perníková vajíčka

Velikonoční výstava je otevřena denně od 9 do 17 hodin až do čtvrtka 5. dubna. A můžete zde nejen hlasovat pro vajíčko, které se nejvíc líbí právě vám, ale hlavně najít inspiraci pro krásnou vlastnoruční velikonoční výzdobu.

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Kdybych už byl jednou nohou v nebi a bylo mi řečeno, abych šel znovu na zem, abych obrátil byť jen jednoho hříšníka, vrátil bych se.
Sv. Jan Maria Vianney