Do betlémské jeskyně se vměstnali zástupci různých řádů. Benediktin pěl svaté rodině k chvále gregoriánský chorál. Dominikán pojednával o vznešeném smyslu vtělení. Františkán se vydal ven vyžebrat něco k jídlu. A jezuita jde k Marii a říká: "Vážená paní, přenechte nám to malé - však my už z něj něco uděláme!"

O nejkrásnějším vajíčku rozhodne i Zbigniew Czendlik

velikonoční vajčka

Druhý ročník soutěže o nejkrásnější vajíčko Lanškrounska pořádá místní organizace Svazu tělesně postižených (STP). Zatímco prvního ročníku se loni zúčastnilo 26 soutěžících s celkem 169 vajíčky, letos se na vernisáži velikonoční výstavy, která probíhá od 31.3. do 5.4. v místním domově pro seniory, představilo 291 vajíček od 36 soutěžících ve věku od 6 do 87 let.

Vernisáž zahájila Blanka Svetlíková ze STP a Milan Minář, ředitel domova pro seniory. Následovalo vystoupení klientů Domova U Studánky v Anenské Studánce, kteří si připravili písničky a scénku.

zdobení kraslice

Návštěvníci si mohli vyzkoušet některé techniky zdobení vajec s manželi Výtiskovými a paní Holečkovou, pletení pomlázky s panem Štěpánkem, zdobení perníků s paní Andělovou, výrobu keramiky s členy keramického kroužku, nebo se podívat na ukázku drátování v podání paní Krasavy Šerkopové. Dále pro ně bylo připraveno promítání filmů z činnosti STP, tipovací soutěž, prodej velikonočních sladkostí a dekorací.

nabídka dekorací

Proběhla i charitativní dražba velkého keramického vejce, které vyrobila paní Zdena Šípková.

charitativní dražba

Na čtvrtek 5. dubna v 16 hodin pořadatelé připravují vyhlášení letošních vítězů. Odborná porota, do které pořadatelé pozvali starostku Lanškrouna Stanislavu Švarcovou, ředitelku muzea Marii Borkovcovou, místopředsedkyni MO STP Lanškroun Gertrudu Jiráskovou, ředitele domova pro seniory Milana Mináře a také faráře Zbigniewa Czendlika, vybere tři letošní nejhezčí vajíčka. O tom, jak těžkou práci bude mít, se můžete přijít přesvědčit i Vy.

soutěžní výrobky

perníková vajíčka

Velikonoční výstava je otevřena denně od 9 do 17 hodin až do čtvrtka 5. dubna. A můžete zde nejen hlasovat pro vajíčko, které se nejvíc líbí právě vám, ale hlavně najít inspiraci pro krásnou vlastnoruční velikonoční výzdobu.

Hnutí srdce není něco, na čem by se dalo ušetřit. Dávat, ze svého srdce, to je jako vyklenout most přes propast své samoty. A dáváš-li ze svého srdce, nestarej se komu. Budou ti totiž říkat: „Ten si to nezaslouží!“ Jako by šlo o nějaké zboží, kterého je škoda. Dokonce i člověk, který ti nemůže dát nic, o co bys stál, ti může posloužit tím, že dáváš ty jemu, neboť skrze něj tak sloužíš Bohu.
Antoine de Saint Exupery