Přijde Matka Tereza k nebeské bráně. Zatluče. Za chvíli se otevře okýnko a vykoukne svatý Petr.
"Aha, to jsi ty, tak pojď dál, zrovna je čas večeře." A tak Matka Tereza dostane párek s hořčicí, poděkuje a jde spát.
Je ráno, snídaně, opět párek s hořčicí. Oběd, párek s hořčicí.Večeře, párek s hořčicí.
To už bylo M.Tereze divné, a tak říká:
"Víš, Petře, já jsem skromná a je mi jedno, co jím.
Ale řekni mi, proč je pořád jen párek s hořčicí?"
A svatý Petr říká:
"A viděla jsi tu někoho kromě nás? A pro dva se přeci nevyplatí vařit.

Jan Kraus u Zbigniewa Czendlika

Jan Kraus

Příjemnou část nedělního velikonočního odpoledne můžete u televizní obrazovky strávit s moderátory Zbigniewem Czendlikem a Janem Krausem.

Humor, který se používal v rodině, kde otec byl židovského původu a maminka katolička, se stal inspirací pro syny – nejen pro moderátora Jana Krause, ale i pro jeho bratra Ivana, spisovatele.

Jan Kraus například vzpomíná, že otec říkával mamince: „Jdi ke zpovědi, ty tam budeš aspoň tejden.“ Ozvěnu tohoto špičkování mohou zaslechnout diváci v moderátorově přístupu při jeho talkshow. Jan Kraus ovšem odmítá, že by chtěl on sám nějakého hosta záměrně zničit, i když někdy předem slyšel radu, že ho musí sejmout. „Strach ze mne mají lidé ze sebe, nikdy jsem nikoho nezničil, zničili se sami,“ říká.

Jan Kraus

z únorového natáčení

Článek o natáčení, které proběhlo 12. února, najdete na těchto stránkách na http://www.farnostla.cz/index.php/40-aktuality/aktuality/514-dalsi-hoste-poradu-uchem-jehly

Premiéru pořadu Uchem jehly, ve kterém si Zbigniew Czendlik povídal s Janem Krausem, uvidíme na ČT2 v neděli 8. dubna od 16.45 hod.

Miluji církev a miluji ji také proto, že není dokonalá – pokud by totiž dokonalá byla, nemohl bych já být její součástí.
P. Janusz Lomzik