Rybaří takhle jeden farář ve Vltavě pod Vyšehradem a vytáhne zlatou rybku. Jak už to tak zlaté rybky dělají, tak i tato prosí, že když bude puštěna zpátky do vody, splní svému dobrodinci přání. Farář se podiví, že se rybce chce nazpátek do té špinavé vody, pak ji však pustí a vyslovuje své přání: "Co kdybys udělala něco s tou válkou v Kosovu?" "Hele", odvětí rybka, "já jsem jenom obyčejná malá vltavská zlatá rybka... Války - to je na mne moc. Zkus si přát něco jinýho." "Taky bych si přál, aby farníci v mé farnosti byli zbožní, trpěliví a milí." Rybička se chvilku zamyslí, a pak říká: "Kde že je ta válka...?"

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Misijní koláč

misijní den

"Misijní koláč" jsme nabízeli v neděli 1.4.2012 v restauraci U Pastýře.

O co šlo? Lidé se po mši svaté sešli u kávy, mohli si dát upečené cukroví a koláče. Na jarmarku, který na místě probíhal, si zakoupili také nějaké výrobky.

Děkujeme všem, kteří se této akce zúčastnili.

Vybralo se přes 9 tisíc korun. Ty už byly zaslány na misijní konto.

Anna Gregorová a Lída Šebrlová

misijní den

Ctnosti, které nás mohou šťastně převést z dočasnosti do věčnosti, jsou pokora a láska.
Sv. Jan Bosco