Kolik podivných křesťanů je třeba pro výměnu jedné žárovky ?
200!!! 100 jich sedí v církvi a modlí se dlouhé modlitby, aby se znovu objevilo světlo, 10 jich stojí na rozích ulic a přesvědčují kolemjdoucí, že pokud jim neuvěří, jejich žárovky zhasnou také, 5 se pokouší vymítat démona temnoty z prasklé žárovky, 10 jich tvrdí, že se za žárovku modlili a že navzdory svým pocitům věří, že žárovka svítí, 74 se jich snaží přesvědčit prasklou žárovku aby veřejně "uznala" své hříchy, aby ji Pán zase vrátil její světlo, a 1 zákonický idiot říká žárovce, že pokud chce být spasena, musí platit pravidelně desátky, nevynechávat bohoslužby a každý den vyprávět lidem: "Dříve jsem žila v temnotě, ale nyní jsem našla světlo". Pokud to všechno bude věrně dělat, dá-li Pán, světlo se jí vrátí (je ale možné že ji Hospodin jen vystavuje zkoušce - pak by mohla žárovka zůstat ve temnotě až na věky).

Na fámy jsme krátcí

Právě dnes, na Velký pátek, jsem zahlcen telefonickými i mailovými dotazy, jak je to s plánovaným příchodem velké skupiny Romů do Lanškrouna. Že prý jsem ho já vyjednal, když jsem mluvil s Michaelem Kocábem.

Nevím, kde tato fáma vznikla, ale chtěl bych zde všem, kteří se s ní setkají, napsat:

O žádném plánu na ubytování Romů nevím, nic jsem nedojednával. Michael Kocáb se teď zase věnuje hudbě, což jste se mohli dozvědět z pořadu Uchem jehly před 14 dny. Mluvili jsme spolu při natáčení 12. února a o ubytování Romů v Lanškrouně to nebylo!

Přečtěte si, prosím, také vyjádření paní starostky na webu města: http://www.lanskroun.eu/cz/mesto/aktualne/z-lanskrounska/velikonocni-kachna/

Zbigniew Czendlik

Věz, že když vstupuješ do chrámu, Bůh tě nesoudí, nýbrž přijímá.
Antoine de Saint Exupery