tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Na fámy jsme krátcí

Právě dnes, na Velký pátek, jsem zahlcen telefonickými i mailovými dotazy, jak je to s plánovaným příchodem velké skupiny Romů do Lanškrouna. Že prý jsem ho já vyjednal, když jsem mluvil s Michaelem Kocábem.

Nevím, kde tato fáma vznikla, ale chtěl bych zde všem, kteří se s ní setkají, napsat:

O žádném plánu na ubytování Romů nevím, nic jsem nedojednával. Michael Kocáb se teď zase věnuje hudbě, což jste se mohli dozvědět z pořadu Uchem jehly před 14 dny. Mluvili jsme spolu při natáčení 12. února a o ubytování Romů v Lanškrouně to nebylo!

Přečtěte si, prosím, také vyjádření paní starostky na webu města: http://www.lanskroun.eu/cz/mesto/aktualne/z-lanskrounska/velikonocni-kachna/

Zbigniew Czendlik

Když jsem zůstával mimo církev a díval se dovnitř, nacházel jsem mnohé, co jsem mohl kritizovat. Jakmile jsem však do církve vstoupil naplno, uvědomil jsem si, jak obtížné je udržovat něco, co by se podobalo novozákonní vizi církve. Teď, když k neúspěchům církve sám přispívám, mám pro ně mnohem větší pochopení.
Philip Yancey, z knihy: Proč se obtěžovat s církví?