Do betlémské jeskyně se vměstnali zástupci různých řádů. Benediktin pěl svaté rodině k chvále gregoriánský chorál. Dominikán pojednával o vznešeném smyslu vtělení. Františkán se vydal ven vyžebrat něco k jídlu. A jezuita jde k Marii a říká: "Vážená paní, přenechte nám to malé - však my už z něj něco uděláme!"

Na fámy jsme krátcí

Právě dnes, na Velký pátek, jsem zahlcen telefonickými i mailovými dotazy, jak je to s plánovaným příchodem velké skupiny Romů do Lanškrouna. Že prý jsem ho já vyjednal, když jsem mluvil s Michaelem Kocábem.

Nevím, kde tato fáma vznikla, ale chtěl bych zde všem, kteří se s ní setkají, napsat:

O žádném plánu na ubytování Romů nevím, nic jsem nedojednával. Michael Kocáb se teď zase věnuje hudbě, což jste se mohli dozvědět z pořadu Uchem jehly před 14 dny. Mluvili jsme spolu při natáčení 12. února a o ubytování Romů v Lanškrouně to nebylo!

Přečtěte si, prosím, také vyjádření paní starostky na webu města: http://www.lanskroun.eu/cz/mesto/aktualne/z-lanskrounska/velikonocni-kachna/

Zbigniew Czendlik

Kdo není milován, je sám i uprostřed davu.
George Sandová