Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

308.jpg
162.jpg
167.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

I řekl Hospodin Noemovi:
„Za šest měsíců na zem sešlu déšť, který bude trvat 40 dní a nocí. Voda zaplaví celou zemi, hory i údolí, a všechno zlé bude zničeno. Chci, abys postavil Archu a zachránil pár zvířat od každého druhu. Tady na ni máš plány.“
Šest měsíců uplynulo jako voda. Obloha se zatáhla a začal padat déšť. Noe seděl na dvorku a plakal.
„Proč jsi nepostavil Archu, jak jsem ti přikázal?“ Zeptal se ho Bůh.
Odpusť mi, Pane,“ řekl Noe. „Snažil jsem se, seč jsem mohl, ale stalo se tolik věcí. Plány, které jsi mi dal, město neschválilo, a tak jsem musel nechat udělat nové. Pak jsem měl další problémy, protože město tvrdilo, ze Archa je nepovolená stavba, takže jsem musel běžet na katastr sehnat si k ní povolení. Lesnická správa požadovala povolení ke kácení stromů, a byl jsem žalován ochranáři zvířat, když jsem se snažil pochytat ta zvířata. Ministerstvo životního prostředí požadovalo vyjádření o ekologických důsledcích záplavy. Vnitro ode mě chtělo předběžné plány šíření vody. Na finančním úřadě zablokovali má aktiva, protože tvrdili, ze se snažím vyhnout placení daní tím, ze opustím zemi. Úřad práce měl podezření, že ilegálně zaměstnávám Ukrajince, takže jsem musel dokazovat opak. Je mi líto, Pane, ale nemohu Archu dokončit dříve než tak za pět let.“
Najednou přestalo pršet, obloha se vyčistila a vysvitlo slunce. Noe se podíval vzhůru a zeptal se:
„Pane znamená toto, že nebudeš ničit náš svět?“
„Správně – úřady to už udělaly za mě.“

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Nejkrásnější vajičko pro rok 2012

velikonoční výzdoba

Jaké je letošní nejkrásnější vajíčko Lanškrounska? Na tuto otázku hledali odpověď nejen návštěvníci velikonoční výstavy pořádané místní organizací Svazu tělesně postižených, ale také odborná porota.

Vyhlášení výsledků přilákalo ve čtvrtek 5. dubna do přízemí lanškrounského domova pro seniory, kde výstava probíhala, poměrně dost zájemců.

Porota vyhlásila toto pořadí: 1. místo  - Soňa Uhlířová za perníkové vajíčko, 2. místo - Dana Hejduková za odrátované vajíčko se srdíčkem, 3. místo - Edita Cinková za ručně malované pštrosí  vajíčko s motivem evangelické modlitebny v Horním Třešňovci.

perníkové vajíčko

vajíčko zdobené drátováním

malované pštrosí vejce

V porotě zasedla starostka Stanislava Švarcová, farář Zbigniew Czendlik, ředitel domova pro seniory Milan Minář, ředitelka městského muzea Marie Borkovcová a místopředsedkyně MO STP Lanškroun Gertruda Jirásková. Program uváděla Blanka Svetlíková, ceny předával také Stanislav Svetlík, předseda MO STP.

porota

návštěvníci

předávání ocenění

předávání ocenění

Návštěvníci odevzdali ve svém hlasování přes 400 lístků. Těsně zvítězilo vajíčko z papírových lístečků, které vyrobila třináctiletá Lucie Jánišová.

papírové vajíčko

Loňská vítězka paní Marcela Výtisková, která na výstavě představovala svou vlastní vrtanou techniku zdobení vyfouknutých skořápek, si letos odnesla zvláštní cenu poroty.

vrtané vajíčko

ocenění pro autorku

Zvláštní cenu udělila porota také čtrnáctileté Romaně Uhlíkové za krásná perníková vajíčka. Ceny za originalitu zdobení získaly: paní Jaroslava Rejentová za paličkované vajíčko, paní Gábina Martincová za přáníčko z papíru, paní Michaličková za zdobení pomocí látky a papíru.

perníková vajíčka

paličkovaná ozdoba

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Žij tak, aby ti, kdo znají tebe, ale neznají Ježíše, toužili jej poznat, protože znají tebe.
Sten Rasmunssen