tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Nejkrásnější vajičko pro rok 2012

velikonoční výzdoba

Jaké je letošní nejkrásnější vajíčko Lanškrounska? Na tuto otázku hledali odpověď nejen návštěvníci velikonoční výstavy pořádané místní organizací Svazu tělesně postižených, ale také odborná porota.

Vyhlášení výsledků přilákalo ve čtvrtek 5. dubna do přízemí lanškrounského domova pro seniory, kde výstava probíhala, poměrně dost zájemců.

Porota vyhlásila toto pořadí: 1. místo  - Soňa Uhlířová za perníkové vajíčko, 2. místo - Dana Hejduková za odrátované vajíčko se srdíčkem, 3. místo - Edita Cinková za ručně malované pštrosí  vajíčko s motivem evangelické modlitebny v Horním Třešňovci.

perníkové vajíčko

vajíčko zdobené drátováním

malované pštrosí vejce

V porotě zasedla starostka Stanislava Švarcová, farář Zbigniew Czendlik, ředitel domova pro seniory Milan Minář, ředitelka městského muzea Marie Borkovcová a místopředsedkyně MO STP Lanškroun Gertruda Jirásková. Program uváděla Blanka Svetlíková, ceny předával také Stanislav Svetlík, předseda MO STP.

porota

návštěvníci

předávání ocenění

Návštěvníci odevzdali ve svém hlasování přes 400 lístků. Těsně zvítězilo vajíčko z papírových lístečků, které vyrobila třináctiletá Lucie Jánišová.

papírové vajíčko

Loňská vítězka paní Marcela Výtisková, která na výstavě představovala svou vlastní vrtanou techniku zdobení vyfouknutých skořápek, si letos odnesla zvláštní cenu poroty.

vrtané vajíčko

ocenění pro autorku

Zvláštní cenu udělila porota také čtrnáctileté Romaně Uhlíkové za krásná perníková vajíčka. Ceny za originalitu zdobení získaly: paní Jaroslava Rejentová za paličkované vajíčko, paní Gábina Martincová za přáníčko z papíru, paní Michaličková za zdobení pomocí látky a papíru.

perníková vajíčka

paličkovaná ozdoba

Zlo se vždy rodí tam, kde schází láska.
Hermann Hesse