Tři teologové – konzervativní, liberální a charismatik – sedí na loďce uprostřed rybníka a disputují. Pochvíli jim dojde víno. Nu což, konzervativec pokrčí rameny, vezme džbánek a vydá se po hladině na souš. Za chvíli se stejnou cestou vrací s plným džbánkem.
Teologové disputují, disputují, a opět jim dojde víno. Charismatik tedy vztáhné ruce k nebesům, zahlaholí modlitbu, vstoupí na hladinu a přejde na souš. Za chvíli se opět stejnou cestou vrátí s vínem.
Po další disputaci opět dojde víno. Liberál odevzdaně uchopí džbánek a vstoupí na hladinu. Okamžitě jde pod vodu.
Kolegové jej vytáhnou a křísí. Konzervativec se podívá na charismatika a zeptá se: „Tys mu neřekl, kde jsou ve vodě ty kůly?“
Charismatik se podiví: „Kůly?“

Ombudsman přijel na lanškrounskou faru

Ombudsman Varvařovský

Na konci února zavítal na lanškrounskou faru ombudsman Pavel Varvařovský. Ne proto, aby řešil některý z problémů, se kterým se na něj obracejí občané, ale aby se stal hostem Zbigniewa Czendlika při natáčení pořadu Uchem jehly.

Tento díl vysílá ČT2 v neděli 22. dubna od 15.20 hodin.

Veteránem z úvodní fotografie JUDr. Pavel Varvařovský ovšem nepřijel, jen si posezení za jeho volantem vyzkoušel, když s televizním štábem navštívil místního sběratele pana Pavla Berana.

A ještě něčím pro něj bylo lanškrounské natáčení jistě zajímavé - pracovně se totiž setkal se svým synem, který patří do štábu jako kameraman.

Z.Czendlik a P.Varvařovský

kameraman

Zprávu z natáčení s více fotografiemi najdete na  http://www.farnostla.cz/index.php/40-aktuality/aktuality/691-setkani-s-ombudsmanem-pavlem-varvarovskym.

Další informace jsou na stránkách pořadu Uchem jehly: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10314156487-uchem-jehly/312298380010009/

U většiny lidí se nevíra v určitou věc zakládá na slepé víře v jinou.
Georg Christoph Lichtenberg