Jedni rodiče poprosili pana faráře, aby dětem na náboženství řekl něco o manželství. Připravil si tedy pečlivě své vyučování, vstoupil do učebny a začal otázkou: "Hoši a děvčata, přišel jsem k vám dnes ráno, abych si s vámi povídal o manželství. Ale než začnu, může mi někdo z vás říci, co o manželství řekl Ježíš?" Po chvilce mlčení se přihlásil Pepíček. Když ho kněz vyvolal, hrdě odpověděl: "Ježíš řekl: Otče, odpusť jim, neboť nevědí co činí."

Ombudsman přijel na lanškrounskou faru

Ombudsman Varvařovský

Na konci února zavítal na lanškrounskou faru ombudsman Pavel Varvařovský. Ne proto, aby řešil některý z problémů, se kterým se na něj obracejí občané, ale aby se stal hostem Zbigniewa Czendlika při natáčení pořadu Uchem jehly.

Tento díl vysílá ČT2 v neděli 22. dubna od 15.20 hodin.

Veteránem z úvodní fotografie JUDr. Pavel Varvařovský ovšem nepřijel, jen si posezení za jeho volantem vyzkoušel, když s televizním štábem navštívil místního sběratele pana Pavla Berana.

A ještě něčím pro něj bylo lanškrounské natáčení jistě zajímavé - pracovně se totiž setkal se svým synem, který patří do štábu jako kameraman.

Z.Czendlik a P.Varvařovský

kameraman

Zprávu z natáčení s více fotografiemi najdete na  http://www.farnostla.cz/index.php/40-aktuality/aktuality/691-setkani-s-ombudsmanem-pavlem-varvarovskym.

Další informace jsou na stránkách pořadu Uchem jehly: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10314156487-uchem-jehly/312298380010009/

Kdo ničemu nevěří, tomu taky nic nevěřím.
Jan Neruda