Vysoce vážený pane prezidente,

Obracím se na Vás s prosbou o zproštění povinné vojenské služby vzhledem k obtížné rodinné situaci, ve které se nalézám:
Mám 24 let a oženil jsem se s vdovou ve věku 44 let. Má manželka má dceru ve věku 25 let; shodou okolností se stalo, že s touto dcerou mé manželky se oženil můj otec, čímž se stal mým zetěm, neboť si vzal mou dceru. V této souvislosti je má dcera zároveň i mou macechou.
Mé manželce a mně se v lednu narodil syn; toto dítě je bratrem manželky mého otce, tedy jeho švagrem. Zároveň, jakožto bratr mé macechy, je i mým strýcem, to znamená, že můj syn je mým strýcem.
Manželka mého otce, tedy má dcera, porodila na Velikonoce chlapce, který je zároveň mým bratrem, neboť je synem mého otce, a zároveň i vnukem, protože je synem dcery mé manželky.
Jsem tudíž bratrem svého vnuka, a vzhledem k tomu, že jsem manželem tchyně otce tohoto dítěte, jsem tedy v postavení otce svého otce a zároveň i bratrem jeho syna. Jsem tedy sám sobě dědečkem.
Z těchto důvodů Vás, vážený pane prezidente, prosím o zproštění vojenské služby, neboť, jak známo, zákon nedovoluje povolávat do armády zároveň dědečka, otce i syna z jedné rodiny.

Věřím, pane prezidente, že projevíte pochopení pro mou situaci.

Zbigniew Czendlik bude diskutovat v Kopřivnici

koprivniceznak

V úterý 24. dubna se v kopřivnickém kulturním domě uskuteční 15. ročník diskuzního setkání „Myšlenky TGM a současnost“. Beseda občanů se známými publicisty, žurnalisty, politiky a osobnostmi společensko-kulturního života bude mít letos podtitul: A dál?

Mezi pozvanými osobnostmi je také lanškrounský farář Zbigniew Czendlik.

Jak se uvádí v tiskové zprávě na oficiálním webu města Kopřivnice, pozvání na letošní ročník přijali dlouholetý ředitel české sekce Rádia Svobodná Evropa Pavel Pecháček, novinář a komentátor Mladé fronty Dnes Martin Komárek, manažer Českého rozhlasu 6 Karel Michal, místopředseda Syndikátu novinářů Radko Kubičko, populární farář Zbigniew Czendlik či zakladatelka Hnutí na vlastních nohou Běla Jensen. Na setkání bude věnován prostor také vzpomínce na nedávno zesnulého kopřivnického patriota a obdivovatele Masarykových myšlenek Lubomíra Hanzelku, který stál u zrodu Klubu Masarykova demokratického hnutí v Kopřivnici.

Tiskovou zprávu najdete na adrese http://www.koprivnice.cz/index.php?tema=zname-osobnosti-prijedou-diskutovat-do-koprivnice&;id=tiskove-zpravy-koprivnice&tz=741

Abych sama sebe poznal, k tomu ti, Pane, stačí zapustit do mne kotvu bolesti. Zatáhneš za lano, a já se probudím.
Antoine de Saint Exupery