Doktor, architekt a programátor diskutují o tom, které povolání je starší. Už došli na samý počátek, k Rajské zahradě. Doktor povídá:
„Lékařská profese je evidentně nejstarší, protože Eva byla stvořena z Adamova žebra, a to byl ohromný chirurgický výkon.“
Architekt zjevně nesouhlasí:
„Vezměte si zahradu samotnou. Předtím byl jen chaos a prázdnota, než Bůh stvořil onu zahradu a celý svět. Takže Bůh musel být architekt.“
Programátor, který dosud jen poslouchal, se ozývá:
„To je hezký, ale odkud myslíte, že se vzal ten chaos?!“

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Křest na Hradě

ZC na Hradě

10. dubna se farář Zbigniew Czendlik zúčastnil v rámci festivalu Jazz na Hradě křtu CD mladého hudebníka Lukáše Martinka.

O této zajímavé akci říká: „Křest proběhl za účasti prezidenta republiky Václava Klause v prezidentském salonku, do kterého se - jak sám pan prezident během této slavnosti řekl - obyčejný smrtelník jen tak nedostane.“

Jazz na Hradě je cyklus, který byl zahájen v únoru 2004 z osobní iniciativy prezidenta Václava Klause - ten ho nejen zaštiťuje a osobně navštěvuje, ale také se spoluúčastní na jeho dramaturgii.  Z vystoupení špičkových českých i světových hudebníků, jež se odehrávají v Nové galerii, vycházejí záznamy na CD.

Jazz na Hradě

setkání s prezidentem

Zbigniew Czendlik na Hradě

Křest CD za účasti prezidenta

10. dubna 2012 se v prezidentském salónku konal křest CD se záznamem sedmdesátého koncertu tohoto cyklu z ledna 2011. Představila se na něm nastupující generace českého jazzu a blues – Lukáš Martinek se skupinou Private Earthquake.

Foto: archiv ZC

zchradcd

Více informací najdete:

- o CD na http://www.multisonic.cz/eshop/cd-jazz-na-hrade/lukas-martinek-private-earthquake-cd-p-1825

- o festivalu na http://www.jazznahrade.cz/

Bůh nestvořil ženu z mužovy paty, aby mu byla otrokyní,
ani z jeho hlavy, aby mu vládla,
nýbrž ze žebra, aby byla jeho srdci blízká.

Talmud