Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

159.jpg
92.jpg
166.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Na konci bohoslužby kněz ohlásil: "Přiští neděli bude kázeň o lži. Aby jste se dobře připravili, přečtěte si předtím 17. kapitolu Markova evangelia."
Po týdnu se farář ptá na začátku kázání: "Tak co, kdo si přečetl 17. kapitolu Markova evangelia?" Všechny ruce v kostele se ochotně hlásily... "Tak právě s vámi bych si rád pohovořil o lži. V evangeliu svatého Marka je jen 16 kapitol..."

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Výstava panenek zaujme nejen děti

mpf00142uv

V lanškrounském muzeu bude v sobotu 21. dubna v 15 hodin zahájena výstava panenek paní Anny Šlesinger. Vernisáž je součástí odpoledne věnovaného oslavám 20 let od znovuotevření muzea, které nabídne např. průvod, historický program nebo pohádku pro děti.

Velká výstava panenek potrvá až do 30. září. Rozhodně si ji nenechte ujít!

Paní Anna Šlesingerová, která pochází z Prahy, se k výrobě a sběratelství panenek dostala po odchodu do Německa v roce 1981. Dnes žije poblíž Norimberka. Panenky vyrábí od odlití a vypálení porcelánu přes oblečení, paruky až k doplňkům, a to nejen repliky panenek historických, ale i portrétní panenky podle fotografií skutečných osob.

portrétní panenky

v salonu

knihovna

Lanškrounská výstava zaujme jistě nejen děti, ale i dospělé.  Najdete zde panenky naaranžované v různých prostředích, např. na pískovišti nebo v salónu, kde nechybí ani knihovna vybavená skutečnými kolibřími knížkami… A uvidíte dokonce i panenky – výrobce panenek. To aby si návštěvník mohl představit dílnu, kde panenky vznikají.

výroba panenek

na pouti

A co třeba panenka, která v roztomilém čepečku skrývá hned tři obličejíčky, takže může spát, plakat i smát se?

panenka tří tváří

panenka tří tváří

panenka tří tváří

panenka tří tváří

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Zlo se vždy rodí tam, kde schází láska.
Hermann Hesse