tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Výstava panenek zaujme nejen děti

mpf00142uv

V lanškrounském muzeu bude v sobotu 21. dubna v 15 hodin zahájena výstava panenek paní Anny Šlesinger. Vernisáž je součástí odpoledne věnovaného oslavám 20 let od znovuotevření muzea, které nabídne např. průvod, historický program nebo pohádku pro děti.

Velká výstava panenek potrvá až do 30. září. Rozhodně si ji nenechte ujít!

Paní Anna Šlesingerová, která pochází z Prahy, se k výrobě a sběratelství panenek dostala po odchodu do Německa v roce 1981. Dnes žije poblíž Norimberka. Panenky vyrábí od odlití a vypálení porcelánu přes oblečení, paruky až k doplňkům, a to nejen repliky panenek historických, ale i portrétní panenky podle fotografií skutečných osob.

portrétní panenky

v salonu

knihovna

Lanškrounská výstava zaujme jistě nejen děti, ale i dospělé.  Najdete zde panenky naaranžované v různých prostředích, např. na pískovišti nebo v salónu, kde nechybí ani knihovna vybavená skutečnými kolibřími knížkami… A uvidíte dokonce i panenky – výrobce panenek. To aby si návštěvník mohl představit dílnu, kde panenky vznikají.

výroba panenek

na pouti

A co třeba panenka, která v roztomilém čepečku skrývá hned tři obličejíčky, takže může spát, plakat i smát se?

panenka tří tváří

Jestliže nějaké dítě neroste, nezůstane dítětem, ale stává se z něj zakrnělý člověk. A jestliže začátečník nepostupuje a nestane se pokročilým (skrze druhé obrácení), pak nezůstává začátečníkem, ale je z něj zakrnělý křesťan.
Sv. Kateřina Sienská