Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

42.jpg
226.jpg
112.jpg

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Orlický deník: Romové v Pohodě? Je to fáma

pohoda00134

Orlický deník uveřejnil v pátek 20.4. následující článek:

Lanškroun – Fáma, že se do prodávaného hotelu Pohoda přistěhuje až tři sta Romů, znepokojila i vedení Lanškrouna. Rada města si proto dohodla s potenciálním kupcem nemovitosti schůzku, aby si vyjasnili situaci.

Blesk z čistého nebe

Zvěst, že se do Lanškrouna přistěhuje velká skupina Romů a za vším stojí domluva mezi lanškrounským farářem Zbigniewem Czendlikem a bývalým ministrem pro lidská práva a menšiny Michaelem Kocábem, prolétla městem před Velikonocemi. Vyvolala dusno, Lanškrounští měli obavy, že klid v městečku nabourají nepřizpůsobiví občané. Fáma o stěhování Romů byla pro Zbigniewa Czendlika jako blesk z čistého nebe, o podobném projektu nikdy neuvažoval. Michaela Kocába sice nedávno přivítal na své faře, ale jako hosta při natáčení talk show Uchem jehly. O příchodu Romů nepadlo slovo.
Radnice zveřejnila podrobnosti o schůzce se společností, která chce koupit Pohodu. Fámu vyvracejí. Právník Libor Vašíček, který jednal jménem investora a potenciálního kupce nemovitosti, radním sdělil, že je sám velmi nepříjemně překvapen nepravdivými zvěstmi a poplašnými zprávami.

Služby pro seniory

Představil svůj záměr, který počítá s celkovou rekonstrukcí objektu do takové míry, aby v něm po jeho opravě, rozšíření a moderním vybavení bylo možné poskytovat sociální služby pro seniory.  „Potenciální investor přislíbil, že bude o dalších krocích členy rady města a tím i naše občany informovat,“ řekla po jednání starostka Stanislava Švarcová. Netuší, proč fáma vznikla. „Bohužel, už si žije svým vlastním životem,“ podotkla starostka.
Ne všichni obyvatelé města ale považují kauzu za uzavřenou.
„Ne nadarmo se říká ´na každém šprochu, pravdy trochu´. Dokud to neuvidím černé na bílém neuvěřím!“ napsal anonym do chatu na regionálním zpravodajském serveru pro Lanškrounsko. Že pochybnosti přetrvávají, může potvrdit i Zbigniew Czendlik: „Když jdu po městě, občas mě někdo zastaví a ptá se. Řekl bych, že se o tom stále mluví, i když už s klesající intenzitou.“ Záměry budoucího kupce mu připadají důvěryhodné. „Slyšel jsem, že podobné fámy už prošly i jinými městy. Jakoby byly vypouštěny vědomě, aby podpořily strach z Romů. S fámami je to jako s roztrhanou peřinou, když se peří rozlétne do světa, všechna peříčka už nikdo zpátky nedá,“ dodal.

Autor: Dana Pokorná

Článek najdete na: http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/romove-v-pohode-je-to-fama-20120419.html

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Žij tak, aby ti, kdo znají tebe, ale neznají Ježíše, toužili jej poznat, protože znají tebe.
Sten Rasmunssen