Chlápek šel takhle lézt po skalách a zrovna v půlce jednoho náročného úseku mu prasklo lano. Zůstal viset za konečky prstů v naprosto bezvýchodné situaci. Před očima mu proběhl celý život a on v náhlém zoufalství obrátil oči k nebi a zvolal:
"Je tam nahoře někdo?"
A zeshora zahřměl mocný hlas:
"Ano, jsem tady!"
"Kdo jste?"
"Bůh jsem, kdo bych byl."
"Prosím, Bože, pomoz mi."
"Pomohu ti. Pusť se."
"Cože?"
"Věř mi, pusť se a já ti pomohu."
Chlápek chvilku koukal na nebe a pak zavolal:
"Je tam nahoře ještě někdo???"

Lanškrounští skauti nabízejí dětem NÁRUČ

skautilogo

Skauti ze střediska Zubr a Dikobraz Lanškroun připravili na letošní rok pro děti ve věku cca od 11 do 15 let cyklus aktivit, který nazvali Nálož rukodělných činností – NÁRUČ. První setkání bylo 31.3. zaměřeno velikonočně, na září se chystá seznámení se starými řemesly a na konci listopadu půjde o vánoční výzdobu a dárky.

Při nejbližším setkání si 5. května (od 8 do 14 hodin) děti budou moci vyzkoušet encaustické malování (tj. malování horkým voskem), smaltování, výrobu mýdla a malování na textil.

Více informací nejen o této akci najdete na http://www.skaut-lanskroun.cz

skauti-pozvánka

Miluji církev a miluji ji také proto, že není dokonalá – pokud by totiž dokonalá byla, nemohl bych já být její součástí.
P. Janusz Lomzik